Як вейпінг впливає на роботу мозку — нові дослідження

29 грудня 2020, 11:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Два нових дослідження, проведених Медичним центром Університету Рочестера (URMC), виявили зв’язок між вейпінгом і труднощами з концентрацією уваги.


Також вчені зі США з’ясували, що діти з більшою ймовірністю зіткнутися з таким «туманом в думках», якщо почнуть займатися вейпінгом до 14 років.

У той час як інші дослідження виявили зв’язок між вейпінгом і розумовими порушеннями у тварин, команда URMC першою встановила цей зв’язок у людей. Під керівництвом Донгмей Лі, доцента Інституту клінічних і трансляційних наук URMC, команда зібрала дані двох великих національних досліджень.

Відео дня

«Наші дослідження додають все більше доказів того, що вейпінг не слід розглядати як безпечну альтернативу курінню тютюну», — сказала авторка дослідження Донгмей Лі.

У дослідженнях було проаналізовано понад 18000 відповідей учнів середніх і старших класів на Національне обстеження вживання тютюну серед молоді та більш 886 тисяч відповідей дорослих США на телефонне опитування Системи спостереження за поведінковими чинниками ризику. Обидва опитування задають схожі питання про куріння і вейпінг, а також про проблеми з пам’яттю, увагою і розумовими функціями.

Обидва дослідження показують, що люди, які курять і при цьому користуються ще й електронними сигаретами, незалежно від віку, найчастіше повідомляють про проблеми з розумовими здібностями. За цією групою слідують люди, які використовують тільки вейп або тільки курять. Вони повідомляють про психічний туман з аналогічною частотою, яка була значно вище, ніж у людей, які не курять.

Молодіжне дослідження також показало, що студенти, які повідомили, що почали практикувати вейпінг рано — у віці від восьми до 13 років, — з більшою ймовірністю повідомляли про труднощі з концентрацією уваги, запам’ятовуванням або прийняттям рішень, ніж ті, хто почав займатися вейпінгом в 14 років і старше.

«З огляду на недавнє зростання підліткового вейпінгу, це дуже турбує і передбачає, що нам потрібно втрутитися ще раніше. Профілактичні програми, які починаються в середній або старшій школі, насправді можуть запізнитися», — сказала Лі.

Підлітковий вік — критичний період для розвитку мозку, особливо для психічних функцій вищого порядку, що означає, що підлітки і діти можуть бути більш сприйнятливими до нікотин-індукованих змін мозку. Хоча в електронних сигаретах відсутні багато небезпечних сполуки що містяться в тютюнових сигаретах, вони містять таку ж кількість нікотину.

Лі і її команда кажуть, що необхідні подальші дослідження дітей і дорослих для аналізу причин і наслідків вейпінга і ментального туману.

Раніше НВ писав, що результати дослідження вейпінгу показали значне пошкодження легенів через електронні сигарети з нагрівальними елементами з нікель-хромового сплаву.

Цікаво, що експеримент був присвячений вивченню ефектів електронних сигарет для серцево-судинної системи. Проблеми у добровольців почалися, коли вони перейшли на пристрої з нагрівальними елементами з нікель-хромового сплаву.

Під час проведення експериментів дослідники з Австралії спостерігали пошкодження легень, пов’язане з вживанням електронних сигарет (EVALI), відразу після перемикання з пристрою для вейпінгу з нагрівальним елементом з нержавіючої сталі на пристрій, в якому використовувався нікель-хромовий сплав (NC).

«Результати були настільки вражаючими, що ми визнали за необхідне опублікувати початкові результати якомога раніше, щоб користувачі електронних сигарет могли бути попереджені раніше, особливо з огляду на те, що користувачі електронних сигарет піддаються підвищеному ризику COVID-19», — заявив старший автор Роберт А. Клонер, доктор медичних наук, головний науковий співробітник Медичного науково-дослідного інституту Хантера.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X