І в чому його сенс тоді? Вейпінг впливає на серцево-судинну систему так само, як звичайне куріння

27 жовтня, 14:47
Дим від вейпу впливає на судини так само згубно, як і сигаретний (Фото:everyonensk/Depositphotos)

Дим від вейпу впливає на судини так само згубно, як і сигаретний (Фото:everyonensk/Depositphotos)

Американські лікарі провели дослідження, в ході якого з’ясували, що склад рідин для електронних сигарет викликає ендотеліальну дисфункцію — патологію, яка найчастіше виникає у любителів тютюнопаління.

Два дослідження, одне з яких було проведено на щурах, а друге — на людях, показали однаковий вплив сигарет та вейпів на серцево-судинну систему.

«Тисячі хімічних речовин були виявлені в тютюновому димі, деякі з них також присутні в аерозолях електронних сигарет або як вихідний інгредієнт, або як продукт хімічної реакції в процесі нагрівання, — говорить доктор Метью Л. Спрінгер. — Ми прагнули з’ясувати, який конкретний компонент диму чи пари електронних сигарет може заважати ефективному функціонуванню судин».

Відео дня

Виявилося, що вплив на функцію кровоносних судин спричинений подразненням дихальних шляхів від вдихання сторонньої речовини, а не конкретних компонентів сигаретного диму або пари електронних сигарет.

Дослідження показало, що як електронне, так і звичайне куріння звужували кровоносні судини на 20%-46%.

І сигарети, і вейпи викликають ендотеліальну дисфункцію — нездатність великих кровоносних судин відкриватися настільки, щоб забезпечити достатню кількість крові до серця та інших тканин. Цей стан може бути причиною серцево-судинних захворювань.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X