Генетики зрозуміли, як можна відрощувати втрачені зуби

30 березня 2021, 18:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове експериментальне лікування японських генетиків може коли-небудь дати людям можливість виростити відсутні зуби.

Звичайна доросла людина має 32 зуби — але приблизно 1% населення планети має їх більше або менше через вроджені захворюваня. Вчені досліджували генетичні причини занадто великої кількості зубів, щоб зрозуміти, як можна регенерувати зуби у дорослих. Основні молекули, відповідальні за розвиток зубів, вже визначені.

Відео дня

Так, вчені з Університету Кіото в Японії та Університету Фукуї розробили лікування моноклональними антитілами. Згідно з дослідженням, вони "змушують організм відрощувати нові зуби", пише Medical Xpress.

Поки що методика була протестована тільки на лабораторних мишах і тхорах. Якщо подальші експерименти будуть успішними, то в майбутньому медики зможуть заміняти пацієнтам пошкоджені або втрачені зуби на здорові без використання імплантів. Також лікарі зможуть вирощувати зуби для тих, у кого вони були відсутні з дитинства.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X