Смачного. Вчені знайшли зв’язок між зайвою вагою і здоров’ям мозку

31 липня 2019, 15:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що, крім підвищеної ймовірності серцевих захворювань, збільшення ваги може завдати серйозної шкоди іншому, можливо, більш важливому органу — вашому мозку.

Щоб прийти до такого висновку, група вчених з США досліджувала понад тисячу випробовуваних протягом 6 років, повідомляє Fatherly.

Вчені назвали виявлене ними явище витончення кори. Воно відноситься до атрофії кори головного мозку, тієї частині мозку, де відбувається майже вся обробка інформації. Чим тонше кора, тим більше ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших неврологічних захворювань.

Відео дня

Вчені знали, що існує зв’язок між здоровою масою тіла і оптимальним здоров’ям мозку, але лише деякі дослідження звертали увагу на пряму роль, яку може грати вага. Грунтуючись на тому, що вже відомо про кору головного мозку, автор дослідження і невролог Тетяна Рандек з університету Майямі вважає, що ожиріння може бути пов’язано з тонкою корою і загальною атрофією головного мозку.

Щоб перевірити це, Рандек і її команда найняли 1289 чоловік, щоб порівняти їх тіла і мозок з часом. На початку дослідження були виміряні їх індекс маси тіла (ІМТ) і окружність талії, а шість років потому мозок учасників був відсканований за допомогою МРТ, щоб виміряти товщину кори і обсяг мозку. З усіх 571 осіб мали ІМТ в діапазоні від 25 до 30, що вважається надмірною вагою, а 371 чоловік вважався огрядним з ІМТ 30 і вище. З’ясувалося, що чим вище ІМТ, тим тонше кора.

Навіть після того, як Рандек перевірила змінні, які можуть змінити кору, такі як високий кров’яний тиск, вживання алкоголю і куріння, кожне збільшення ІМТ на одиницю було пов’язано з більш тонкою корою на 0,098 міліметра для людей з надмірною вагою і тонкою корою на 0,207 мм для страждаючих ожирінням.

«Цей зв’язок був особливо сильним у тих, хто був молодший 65 років, що додає ваги теорії про те, що погані показники здоров’я в літньому віці можуть збільшити ризик старіння мозку і проблем з пам’яттю і мисленням в більш пізньому віці», — попередила вона.

Варто зазначити, що дослідження демонструє кореляцію між вагою і витончення кори, але вчені не можуть сказати, що збільшення ваги викликає пряме витончення мозку або, в даному випадку, хворобу Альцгеймера. Дослідження також було зосереджено в основному на літніх учасникіах із середнім віком 64 роки, але дані дійсно дають молодій людині ще одну причину для формування здорових звичок на ранньому етапі. Йдеться не тільки про гарну зовнішність, але і про великий красивий мозок.

«Ці результати вражають, тому що вони підвищують ймовірність того, що, втрачаючи вагу, люди зможуть запобігти старінню свого мозку і, можливо, проблеми з пам’яттю і мисленням, які можуть супроводжувати старіння мозку», — сказала Рундек.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X