Мінус 10 років. Вчені знайшли спосіб зупинити відмирання клітин серця

26 січня, 06:36
Дослідники знайшли спосіб повернути серцю молодість (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Дослідники знайшли спосіб повернути серцю молодість (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Виявлений британськими та італійськими вченими ген допомагає зупинити старіння серцевого м’яза та прискорити регенерацію клітин. Фактично це дозволить омолодити серце.

Група дослідників, що фінансується Британським кардіологічним фондом та Міністерством охорони здоров'я Італії, досліджувала жителів регіонів, відомих своїм довголіттям. Вони виявили особливий ген, який можна запровадити іншим людям.

Відео дня

У своєму першому дослідженні вчені продемонстрували, що цей суперген здатний захищати клітини серця від старіння.

Експеримент було проведено на мишах. Вчені вживили літнім тваринам ген і виявили, що регенерація серцевого м'яза прискорилася, а процес відмирання клітин сповільнився. Серця піддослідних тварин буквально помолодшали, причому у перекладі на людський життєвий цикл ця різниця склала десять років.

Під час другого етапу випробування проводилися вже на людських клітинах. І припущення вчених підтвердилися – ген справді перешкоджав старінню серця.

Ці результати автори дослідження сприймають із стриманим оптимізмом. У найближчому майбутньому вони хочуть продовжити дослідження знайденого ними супергену, а також пошукати інші з таким ефектом.

Якщо їх початкові висновки підтвердяться, у майбутньому можна буде створити доступний препарат, який буквально повертатиме молодість серцю. Отже, можна буде уникнути безлічі захворювань серцево-судинної системи, які, як відомо, є головною причиною смертності в розвинених країнах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X