Вчені навчилися визначати один з найнебезпечніших видів раку за допомогою аналізу крові

18 квітня 2020, 07:20
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з’ясували, що аналіз крові може допомогти діагностувати рак підшлункової залози на ранніх стадіях

Фанати Apple зі стажем, безумовно, пам’ятають, як легендарний Стів Джобс боровся з раком підшлункової залози і його наслідками цілих вісім років. Пережив пересадку печінки, жартував про перебільшені чутки з приводу своєї смерті. І помер у 2011 році у віці 55 років.

Відео дня

Можливо, вже в недалекому майбутньому ця неймовірно небезпечна форма раку стане краще піддаватися лікуванню.

Дослідження медиків з університету Пенсильванії показало, що за допомогою аналізу крові можна з високою точністю діагностувати рак підшлункової залози. Крім того, тест допомагає зрозуміти, який процес лікування потрібен хворому.

«Є гостра потреба в тесті, який може не тільки виявити захворювання раніше, але і точно підказати нам, які заходи потрібно вжити далі для лікування хворого», — пояснює цілі дослідження один з його авторів Еріка Л. Карпентер, директорка лабораторії рідкої біопсії і доцентка кафедри медицини університету Пенсильванії.

Вчені в своєму дослідженні розробили аналіз крові для скринінгу не просто одного біомаркера, а різних біологічних ознак, які використовують як індикатори стану всього організму.

У лабораторних умовах тест показав точність у 92% при визначенні захворювання раку підшлункової залози.

«У разі підтвердження всіх даних, цей тест може стати ключовим інструментом у лікуванні пацієнтів з групи ризику», — каже Карпентер.

Захворювання під назвою «протокова аденокарцинома підшлункової залози», більш відоме, як рак підшлункової залози, є третім за кількістю смертей різновидом раку.

Загальне виживання у цього захворювання становить всього 9%, а більшість пацієнтів після встановлення діагнозу живуть менше одного року. Однією з найбільших проблем у медицині є виявлення цієї хвороби на ранній стадії, до її розвитку і поширення.

Крім того, є різні типи лікування цього захворювання. Якщо рак не поширився за межі підшлункової залози, злоякісну пухлину можуть видалити за допомогою хірургічного втручання.

Замість операції може бути призначено також тримісячну системну терапію. Туди входить хіміотерапія й опромінення. Після цього лікарі проводять оцінку результатів лікування та вирішують, потрібна операція чи слід повторити терапію.

Для пацієнтів, у яких хвороба вже поширилася по організму і перебуває на пізній стадії, зараз не існує варіантів лікування.

У сфері медицини з’являється все більше позитивних новин, що стосуються лікування раку. НВ вже розповідав, як вчені виявили ліки від раку в листі верби. Вони знайшли речовину міабеацін, яка вбиває різні ракові клітини, зокрема резистентні до інших ліків.

Особливо важливою є інформація про те, що міабеацін може бути ефективний проти нейробластоми — ще одного виду раку, який важко піддається лікуванню і поширений серед дітей. Виживання в разі цієї хвороби становить менше 50%.

Під час лабораторних випробувань також встановлено, що міабеацін ефективний проти кількох різновидів клітин раку молочної залози, горла і яєчників.

Також нещодавно вчені виявили, що ліки від алкоголізму можуть вбивати ракові клітини. Згідно з дослідженням, проведеним у США, лікувальні препарати від діабету, запалень, алкоголізму і навіть для лікування артриту у собак можуть вбивати ракові клітини в лабораторних умовах.

Дослідники проаналізували тисячі вже розроблених лікарських сполук і виявили майже 50, у яких є раніше не відома протиракова активність.

У дослідженні також зазначено, що вперше вчені провели скринінг усіх здебільшого не ракових препаратів щодо їхніх протиракових здібностей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X