Перші зараження СOVID-19 могли трапитися ще у 2012-му. Тоді китайські шахтарі захворіли на невідому пневмонію
Відповідно до нового звіту, джерелом SARS-CoV-2 міг бути не Уханьський ринок у 2019-му, а китайська шахта, де у 2012-му шахтарі захворіли невідомою пневмонією після контакту з летючими мишами.
Кілька тижнів тому американський вірусолог Джонатан Р. Латан і молекулярний біолог Еллісон К. Вілсон опублікували звіт, згідно з яким джерелом нового коронавірусу SARS-CoV-2 міг бути не продуктовий ринок в Ухані у 2019-му, а шахта на півдні Китаю, в провінції Юньнань.
Причому, докази існування цього вірусу знайшли ще у 2012-му: тоді у кількох працівників шахти виявили незвичайні симптоми, які також віднесли до пневмонії невідомого походження.
Працівники цієї шахти нібито контактували з кажанами, — саме цим тваринам приписували походження вірусу в Ухані взимку 2020-го.
У звіті зазначено, що у 2012 році у шести шахтарів з’явилися симптоми невідомої пневмонії після того, як вони очищали рудник від екскрементів кажанів.
Автори роботи пишуть, що з симптомами лихоманки і сухого кашлю, які характерні для сьогоднішніх пацієнтів з COVID-19, у 2012-му загинули троє чоловіків.
«Докази, які містить цей звіт, змусили нас переглянути все, що, як ми думали, ми знали про походження пандемії COVID-19. Це також призвело нас до теоретичного припущення про ймовірний шлях, по якому явно ізольований спалах хвороби на шахті у 2012 році призвів до глобальної пандемії у 2019 році», — написали Латам і Вілсон.
Зокрема, шахтарів у 2012-му лікували методами, які зараз поширені для лікування COVID-19: пацієнти отримували антибіотики, антикоагулянти, стероїди і у критичних випадках їх також підключали до апаратів штучної вентиляції легенів.
Вірусолог і біолог з США заявляють, що зразки цього вірусу вивчили дослідники з Уханьскої лабораторії у 2018-му, заявивши, що він належить підковонісим кажанам.
Як уже писав НВ, недавно вчені з Колумбійського університету в Нью-Йорку і університету Тулейна у Новому Орлеані спростували теорію про те, що вірус SARS-CoV-2 могли створити люди у лабораторних умовах.
Вчені проаналізували структуру вірусу і не знайшли ніяких ознак редагування, які потрібні були для його створення.
«Порівнявши всі відомі генетичні дані з даними про структуру коронавірусу, ми можемо з впевненістю стверджувати, що SARS-CoV-2 виник природним чином», — заявили автори роботи.
Вчені кажуть, що якби вірус був створений штучно, його «авторам» довелося б запозичувати молекулярну структуру у якогось з відомих науці вірусів. У вірусу, який вже відомий своєю здатністю ефективно атакувати людський організм.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.