Відповідь вас здивує. Дослідники розповіли, коли ожиріння стає небезпечним

14 вересня, 11:07
Фахівці виділили два типи ожиріння (Фото:sunabesyou/Depositphotos)

Фахівці виділили два типи ожиріння (Фото:sunabesyou/Depositphotos)

Проаналізувавши звичайне ожиріння, а також ожиріння за наявності значної м’язової маси, британські вчені дійшли несподіваного висновку: другий випадок набагато небезпечніший і пов’язаний із підвищеним ризиком раку.

Вчені дослідили дані 153 пар близнюків, зібраних у рамках проекту TwinsUK, і виділили чотири метаболічні підтипи, що впливають на масу тіла: два схильних до худоби і два схильних до ожиріння.

Відео дня

Потім ці результати були перевірені на моделях генетично ідентичних мишей, які виросли в одному середовищі та їли однакову кількість їжі.

З'ясувалося, що крім дієти, оточення та спадковості існують інші фактори набору ваги. Одне з можливих пояснень пов'язане з епігенетичними маркерами - модифікаціями молекул ДНК, що не кодують, які змінюють спосіб читання генів.

"Ми знову побачили два різні підтипи ожиріння, один з яких, мабуть, викликався епігенетично і відрізнявся вищою м'язовою масою і вищим вмістом жиру, сильними запальними сигналами, високим рівнем інсуліну і сильними епігенетичними ознаками", - пишуть вони.

Епігенетика - причина, через яку близнюки з однаковим кодом ДНК не завжди ідентичні.

Автори не дають точної відповіді, чому так відбувається і які фактори можуть впливати на метаболічні процеси.

«Майже два мільярди людей у всьому світі мають надмірну вагу, і понад 600 мільйонів людей страждають на ожиріння, але у нас немає основи для виявлення етіології захворювання», — каже автор Дж. Ендрю Поспісілік.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X