Згадати все. Дослідники виявили гриб, який покращує пам’ять

21 лютого, 06:54
Пам’ять можна покращити (Фото:AndrewLozovyi)

Пам’ять можна покращити (Фото:AndrewLozovyi)

Згідно з висновками міжнародної групи вчених, гриб під назвою Hericium erinaceus, або їжовик гребінчастий, здатен прискорити зростання нейронів у гіпокампі вдвічі, що призводить до поліпшення пам’яті.

Ці гриби давно використовуються у традиційній китайській медицині, а також випускаються у вигляді БАД.

В даний час проводяться випробування, щоб визначити вплив прийому їжовика у формі капсул на пацієнтів з різними захворюваннями, наприклад, хворобою Паркінсона.

Відео дня

Ось так виглядає їжовик гребінчастий (Фото: Eigenes Werk)
Ось так виглядає їжовик гребінчастий / Фото: Eigenes Werk

Щоб розібратися в цьому питанні, дослідники з Південної Кореї та Австралії виділили кілька сполук із грибів їжовиків, а також протестували неочищений екстракт.

Вчені піддали нейрони, отримані від ембріонів щура, впливу екстракту їжовика протягом 24 годин і порівняли довжину нейронів та їх розгалуження з нейронами в контрольній групі.

Виявилося, що нейрони, які зазнали впливу екстракту гриба, були вдвічі довші, ніж ті, які не зазнавали впливу.

Подальший аналіз клітин в галузі гіпокампа головного мозку показав, що нейрони демонстрували найбільше зростання при впливі чотирьох окремих ізольованих молекул, причому найбільший вплив на зростання нейронів надавали герицен А та NDPIH.

Потім дослідники давали мишам добавки їжовика і перевіряли їхню пам'ять у тесті лабіринту.

Вони виявили, що ці харчові добавки значно покращили розпізнавальну пам'ять мишей.

Поки що автори дослідження не готові рекомендувати БАД усім охочим, адже він ще має пройти перевірку на безпеку. Однак у найближчому майбутньому вони мають намір дослідити це питання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X