Пройшла довгий шлях. Дослідження показало, звідки взялася бактерія H. pylori, що викликає виразку

18 листопада 2022, 15:21
Бактерія-збудник виразки виникла в Африці 100 тис. років тому (Фото:sokolova_)

Бактерія-збудник виразки виникла в Африці 100 тис. років тому (Фото:sokolova_)

Згідно з даними китайсько-норвезької групи дослідників, Helicobacter pylori з’явилася в Африці, а потім мігрувала до Європи, Азії та Близького Сходу.

Helicobacter pylori, також відома як H. pylori, є дуже поширеним патогеном, який мешкає в травному тракті та шлунку людини. Він зустрічається у людей від Африки до Європи та на Близькому Сході. Одного разу потрапивши в організм людини, бактерія може призвести до хронічних захворювань, таких як гастрит і виразка шлунка, а в деяких випадках і раку шлунка.

Відео дня

H. pylori оселилася в шлунку людини понад 100 000 років тому, тобто приблизно на 40 000 років раніше, ніж відбулася перша міграція людини з Африки. Геном бактерій — набір генетичних інструкцій — є маркером міграції людей, оскільки різні штами бактерій можуть бути пов’язані з різними географічними регіонами.

Даніель Фалуш, дослідник з Інституту Пастера Китайської академії наук у Шанхаї, який також є автором дослідження, виявив та дослідив ці маркери.

Фалуш та його колеги зібрали колекцію штамів H. pylori з Європи, Близького Сходу, Африки та Азії. Їхній аналіз привів їх до висновку, що бактерії поширилися з Африки принаймні в результаті трьох окремих міграцій людини.

Згідно з їх дослідженням, перша хвиля переселення принесла патоген до Європи та Азії.

Друга, вірогідно, відбулася на Близькому Сході.

Цікаво, що Західна частина Європи має сліди ще одного штаму патогену, що свідчить про те, що тут відбулася ще одна хвиля міграції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X