Забудьте про привидів та домовиків. Вчені виявили несподівану небезпеку віри у паранормальні явища

20 січня, 22:29
Віра в надприродне — ворог здорового сну (Фото:focuspocusltd/Depositphotos)

Віра в надприродне — ворог здорового сну (Фото:focuspocusltd/Depositphotos)

Міжнародна група дослідників проаналізувала показники сну майже 9 тис. дорослих людей та виявила зв’язок між безсонням та вірою в містику.

В опитуванні взяли участь 8 853 учасники. Всім їм запропонували відповісти на питання про віру в паранормальні явища та якість сну.

Виявилося, що всі учасники, які вірили у надприродне, спали гірше. Дослідники надали пояснення цьому.

Відео дня

Вони вважають, що люди можуть приписувати звичайні для процесу засинання зорові та слухові галюцинації наявності поруч із собою містичних явищ. Після цього опитані втрачають сон, оскільки заснути в кімнаті, набитій привидами, справді складно.

Це може пояснити результати опитувань про якість сну, але ніяк не пояснює інший висновок цього дослідження. Вчені виявили, що люди, які вірять у життя після смерті, частіше стикаються із сонним паралічем.

Сонний параліч (сонний ступор), або катаплексія пробудження, - стан повного або часткового паралічу м'язів, що виникає під час пробудження або рідше під час засинання. У даному стані людина знерухомлена, не може говорити і не здатна відкрити очі, проте здатна контролювати рухи очима.

Пояснити, як пов'язана віра в містику та параліч м'язів, дослідники поки що не можуть. Вони планують провести додаткові експерименти у майбутньому, щоб наблизитись до розгадки цієї таємниці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X