Що і потрібно було довести. Легалізація марихуани ніяк не впливає на її споживання підлітками — дослідження

13 квітня 2021, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Огляд досліджень показав, що через легалізацію медичного канабісу підлітки не починають більше вживати марихуану. Попередні дані також свідчать про те, що легалізація марихуани в рекреаційних цілях має аналогічні наслідки.

Також вони вивчили дослідження про вплив легалізації медичної та рекреаційної марихуани на інші наслідки для здоров’я населення: куріння тютюну, вживання опіоїдів та інших ліків, що відпускаються за рецептом, ДТП і злочинність в цілому. В огляді були враховані результати більше 140 досліджень.

Відео дня

Провідний автор дослідження Марк Андерсон, доцент Університету штату Монтана, вважає подібні статті «найцікавішими для вивчення». Фактично, кілька досліджень, розглянутих Андерсоном і співавтором Деніелом Рісом з Університету Колорадо в Боулдері, показали зниження вживання марихуани підлітками, пов’язаного з медичної легалізацією, пише The Academic Times.

Дослідження легалізації канабісу в рекреаційних цілях насправді показує аналогічний ефект. Але через те, що менше американських штатів прийняло відповідні закони (36 штатів у США легалізували медичну марихуану і 15 легалізували вживання в рекреаційних цілях), вчені менше вивчали це питання.

Андерсон зазначив, що легалізація канабісу багато де діє як замінник алкоголю: «Коли ви легалізуєте марихуану, вживання алкоголю скорочується — особливо серед молоді». Дослідження показують, що це може призвести до зниження смертності в результаті дорожньо-транспортних пригод.

Хоча дані про те, що легалізація медичної марихуани знижує кількість загиблих в результаті ДТП, «досить переконливі», подібний вплив рекреаційного канабісу потрібно ще вивчити, зазначає вчений.

Менш вивченими виявилися й інші області впливу марихуани, але попередні оцінки показують, що її легалізація знизила кількість смертей, пов’язаних з опіоїдами, знизила споживання тютюну і зменшила використання ліків, що відпускаються за рецептом, для виправлення проблем зі сном і тривожністю. Також додаткових досліджень вимагає і зв’язок між узаконеним канабісом і злочинністю.

Раніше голова МВС Арсен Аваков заявляв, що «марихуана — це відкрита дорога до більш важких наркотиків», а «країни, які це легалізували, вже шкодують про це».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X