Швейцарські вчені відкрили нову функцію людського мозку

11 жовтня, 11:01
Вчені відкрили нову особливість людського мозку (Фото:unsplash)

Вчені відкрили нову особливість людського мозку (Фото:unsplash)

Використавши функціональну магнітно-резонансну томографію, дослідники з Базельського університету виявили, що мозок людини здатний запам’ятовувати сильні позитивні та негативні емоції.

Вчені відстежували активність мозку під час того, як учасники роздивлялись картинки, які викликають негативні чи позитивні емоційні переживання.

Піддослідні запам’ятовували позитивні та негативні зображення набагато краще, ніж нейтральні, і це відбувалося тоді, коли мізочок був активним.

Відео дня

«Ці результати показують, що мізочок є невід'ємним компонентом мережі, що відповідає за покращене зберігання емоційної інформації», — говорить нейробіолог Домінік де Кервен з Базельського університету в Швейцарії.

Як і у випадку з будь-якими новими відкриттями щодо нейронних ланцюгів у нашій голові, це дослідження допоможе зрозуміти, як відновлювати ці зв’язки, якщо щось піде не так.

«Ці результати розширюють знання про роль мозочка в складних когнітивних і емоційних процесах і можуть мати відношення до розуміння психічних розладів з аберантною емоційною схемою, таких як посттравматичний стресовий розлад або розлад аутистичного спектру», — пишуть дослідники.

У деяких випадках болючі чи лякаючі спогади надто сильні, але в майбутньому вчені сподіваються використовувати це для реабілітації нервової системи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X