Який біль. Вчені відкрили новий механізм сприйняття

21 серпня 2019, 12:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Каролінського інституту в Швеції виявили новий орган, який бере участь у сприйнятті болю.

Це може привести до розробки нових знеболюючих препаратів, пише Guardian.

Дослідники говорять, що виявили, що спеціальні клітини, які оточують чутливі до болю нервові клітини, мабуть, беруть участь у відчутті болю. Це відкриття дає нове розуміння болю.

Відео дня

«Головне питання для нас зараз полягає в тому, чи є ці клітини причиною певних видів хронічних больових розладів», — сказав Guardian професор Патрік Ернфорс, співавтор дослідження з Каролінського інституту в Швеції.

Автори роботи досліджували природу клітин шкіри, які, за їхніми словами, в значній мірі ігнорувалися. Це різновид клітини Шванна, які оточують нервові клітини і допомагають їм вижити.

Дослідження показало, що ці клітини Шванна мають форму восьминога. Після вивчення тканин, група виявила, що тіло клітин знаходиться нижче зовнішнього шару шкіри, але у цих клітин є довгі подовження, які обгортають кінці чутливих до болю нервових клітин, які простягаються в епідерміс, зовнішній шар шкіри.

Вчені були здивовані результатами, оскільки давно вважалося, що закінчення нервових клітин в епідермісі були голими. «В області болю ми говоримо про вільні нервові закінчення, які відповідають за больові відчуття. Але насправді вони не вільні», — сказав Ернфорс.

Найбільшим відкриттям команди було те, що ці клітини Шванна можуть відчувати біль. Відкриття було зроблено з використанням оптогенетики, в якій дослідники генетично модифікували мишей, щоб клітини Шванна в шкірі їх ніг виробляли білок, який міг поглинати світло.

Коли світло потрапляє на клітини, цей білок змінюється, впливаючи на мембрану і викликаючи зрушення в електричному заряді клітин — іншими словами, клітини стимулюються.

Коли світло потрапило на ці клітини, миші підняли ноги. Вони також показали поведінку, включаючи облизування, струшування і захист своїх лап — ознаки того, що стимуляція цих клітин Шванна викликала біль.

У міру збільшення тривалості світлових імпульсів кількість сусідніх нервових клітин збільшувалася, підтверджуючи думку про те, що ці шваннівські клітини посилають сигнал в мозок через нервові клітини.

Це говорить про те, що особливі клітини Шванна важливі для відчуття болю — принаймні, для механічного пошкодження. Дослідники говорять, що завдяки спеціальним клітинам Шванна і нервах, які вони поглинають, утворюючи мережу, вони виявили новий орган, чутливий до болю.

«Це двоклітинний рецепторний орган: нервова і шваннівська клітини разом», — сказав Ернфорс.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X