Не тільки кашель. Вчені назвали симптоми COVID-19, які можуть привести до летального результату
Біологи з Великої Британії, США і Швеції досліджували шість «кластерів» симптомів COVID-19, які можуть допомогти медиками визначити небезпеку хвороби для конкретного пацієнта.
Група вчених з декількох університетів США, Великої Британії та Швеції опублікували результати дослідження, в межах якого вони виділили шість кластерів симптомів COVID-19.
Автори роботи припускають, що ці симптоми дозволять медикам завчасно визначати ризик хвороби для конкретного пацієнта і дізнатися, чи потребує він додаткову підтримку дихальної системи.
Проаналізувавши дані про симптоми більше 3600 пацієнтів з COVID-19 в Швеції, Великої Британії і США, вчені виділили такі кластери:
Кластер 1 (грипозний, без лихоманки): головний біль, втрата нюху, м’язові болі, кашель, біль у горлі, біль у грудях;
Кластер 2 (грипозний з лихоманкою): головний біль, втрата нюху, кашель, біль у горлі, хрипота, втрата апетиту;
Кластер 3 (шлунково-кишковий): головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, діарея, біль у горлі, біль у грудях, відсутність кашлю;
Кластер 4 (перший важкий рівень, стомлення): головний біль, втрата нюху, кашель, лихоманка, хрипота, біль у грудях, втома;
Кластер 5 (другий важкий рівень, замішання): головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, кашель, лихоманка, хрипота, біль у горлі, біль у грудях, втома, сплутаність свідомості, біль у м’язах;
Кластер 6 (третій важкий рівень, черевний і дихальний): головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, кашель, лихоманка, хрипота, біль у горлі, біль у грудях, втома, сплутаність свідомості, біль у м’язах, задишка, діарея, біль у животі.
Вчені заявили, що пацієнтам з симптомами 4, 5 і 6 кластера з більшою ймовірністю знадобиться вентиляція легенів і додатковий кисень, а для пацієнтів з симптомами першого і другого кластера ймовірність штучної підтримки дихальної системи знижується до 1,5%.
«Дослідження допомагає нам побачити різні шляхи прояви хвороби. Це попереджає нас про симптоми, особливо небезпечні у перші кілька днів, наприклад, сплутаність свідомості, абдомінальні симптоми і сильна втома. Якби ми почали стежити за симптомами у перші п’ять днів, ми могли б допомогти тим, хто раніше перебував на більш важкій стадії захворювання, і, можливо, запобігти ускладнення хвороби», — заявляють автори роботи.
Як уже писав НВ, недавно фахівці з Центру контроля і профілактики захворювань США (CDC) додали у список потенційних симптомів COVID-19 нудоту і діарею.
«У людей з COVID-19 був широкий спектр симптомів — від найлегших до важкої форми протікання хвороби. Симптоми можуть з’явитися через 2−14 днів після впливу вірусу», — заявили у CDC.
У квітні 2020-го у СDC також визначили серед симптомів коронавируса лихоманку, кашель, задишку, втому, головний біль, втрату смаку і хворе горло.
Що стосується головного болю — деякі медики також вважають, що нехарактерна постійна мігрень може бути ознакою COVID-19.
Вчені заявляють, що під час карантину ознаки мігрені можуть проявлятися у набагато більшої кількості людей, оскільки вони змушені змінити свій нормальний графік роботи і відпочинку, що негативно впливає на нервову систему.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.