Насліддя коронавірусу. Американські вчені розробили мРНК-вакцину від алергії на арахіс

6 квітня, 16:24
Алергія на арахіс дуже поширена (Фото:unsplash)

Алергія на арахіс дуже поширена (Фото:unsplash)

Група дослідників з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі (UCLA) приступила до випробувань препарату, здатного позбавити від однієї з найпоширеніших алергій.

На алергію на арахіс та лісові горіхи страждає безліч людей, але існує лише одне схвалене лікування, і воно усуває тільки симптоми. Незважаючи на кількість досліджень, присвячених пошуку способу протидії або лікування цього часто смертельного захворювання, жодних способів профілактувати його донедавна не було.

Відео дня

Але нещодавно група вчених розробила мРНК-вакцину від цієї алергії.

Взявши за приклад вакцини проти COVID-19, команда запакувала мРНК і доставила її в печінку, де вона змусила певні клітини переносити білки арахісу. Дослідники зосередилися на печінці, зокрема, через її стійкість до чужорідних речовин та те, що вона є домівкою для антигенпрезентуючих клітин, які допомагають навчати імунну систему переносити чужорідні білки, а не атакувати їх.

«Наскільки нам відомо, мРНК ніколи не використовувалася для лікування алергічних захворювань, – сказав співавтор дослідження доктор Андре Нель, професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. — Ми показали, що наш препарат може позбавити алергії на арахіс, і ми вважаємо, що він може зробити те саме з іншими алергенами в продуктах харчування та ліках, а також з аутоімунними захворюваннями».

Препарат проходить випробування на гризунах, їх перші результати виглядають обнадійливо.

Автори впевнені, що їхнє лікування пройде клінічні випробування протягом трьох років і що воно може бути адаптоване для лікування алергії. Вони навіть вивчають, чи можна адаптувати для лікування діабету 1 типу.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X