Реклама не спрацювала. Вчені спростували ефективність популярного препарату для боротьби з COVID-19

19 серпня 2020, 14:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з США заявили, що гідроксихлорохін не є ефективним у боротьбі з новим коронавірусом SARS-CoV-2. Раніше ці ліки рекламували Дональд Трамп і Ілон Маск.

Вчені з Університету Кейс Вестерн Резерв у штаті Огайо опублікували результати дослідження, згідно з якими препарат гідроксихлорохін (HCQ) не є засобом противірусного захисту від COVID-19.

Відео дня

Зокрема, дослідники довели, що HCQ неефективний у профілактиці COVID-19 у пацієнтів з вовчаком та ревматоїдним артритом. Це, на думку вчених, передбачає, що препарат може бути неефективним профілактичним засобом від коронавірусу для населення в цілому.

«Враховуючи структуру дослідження, можна зробити обгрунтоване припущення про те, що цей препарат неефективний для запобігання COVID-19 у людей без зазначених захворювань. Нерідко щось багатообіцяюче у лабораторії виявляється неефективним у більш складній біологічній структурі людини», — пишуть автори роботи.

Для аналізу ефективності цього препарату вчені використовували національну базу даних з інформацією про пацієнтів, яких лікували від COVID-19 за допомогою HCQ.

Як уже писав НВ, 18 березня 2020-го у науковому журналі International Journal of Antimicrobial Agents опублікували дослідження «Гідроксихлорохін і азитроміцин як спосіб лікування COVID-19: результати клінічного тестування».

Автори роботи заявили, що суміш популярного антималярійного препарату гідроксихлорохін (плакеніл) і антибіотика азитроміцин (зітромакс) «є ефективною у лікуванні COVID-19 і дозволяє скоротити час перебування вірусу у організмі пацієнтів».

На дослідження відразу звернули увагу кілька лідерів громадської думки. Зокрема, американський підприємець Майкл Кодрі (Michael Coudrey) процитував у своєму Twitter нібито одного з авторів французького дослідження Грегорі Рігано (Gregory Rigano), хоча у оригінальній роботі це ім'я не фігурувало.

Рігано і Кодрі написали, що доза гідроксихлорохіну (HCQ) у 600 мг дозволяє позбавити від коронавірусу 90% заражених протягом шести днів. Про «можливу користь» HCQ для лікування COVID-19 написав у своєму Twitter навіть глава Tesla і SpaceX Ілон Маск, а через пару днів оригінальну публікацію Майкла Кодрі ретвітнув президент США Дональд Трамп.

«Гідроксихлорохін і азитроміцин разом можуть стати одним з найзначніших змін у історії медицини. FDA зрушило гори з місця — Спасибі!» — написав на своїй сторінці у Twitter діючий американський президент 21 березня 2020-го.

Попри це, багато вчених застерігали людей від самостійного використання HCQ для лікування коронавірусу.

«Будь ласка, не приймайте гідроксихлорохін (плакеніл) з азитроміцином для лікування COVID-19, поки їх не пропише лікар. Ці ліки впливають на серцевий ритм (інтервал QT) і можуть привести до аритмії та передчасної смерті, особливо якщо ви приймаєте ще й інші препарати або у вас є хвороби серця», — писав директор Інституту молекулярної біології Національного інституту здоров’я Університету Філіппін Едсел Салвала у відповідь на твіт президента США.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X