З точністю 100%. Вчені розробляють перший у світі тест на рак підшлункової залози

1 грудня 2022, 17:29
Дослідження тестів показали, що він більш ефективний при виявленні пухлин сечового міхура (Фото:Drew Hays)

Дослідження тестів показали, що він більш ефективний при виявленні пухлин сечового міхура (Фото:Drew Hays)

Вчені з Японії повідомляють, що зі 100-відсотковою точністю тест зможе визначати рак і навіть виявити його на ранніх стадіях.

Вчені розробили перший у світі тест на ранній скринінг раку підшлункової залози, в якому використовуються черв’яки — вони визначатимуть пухлину за запахом.

Біотехнологічна компанія Hirotsu Bio Science із Токіо сподівається провести випробування у США до наступного року.

Відео дня

Учасники дослідження надали для випробування свою урину, її поміщають у чашку Петрі, повну десятків хробаків, які називаються нематодами, довжиною близько одного міліметра. Вони відомі своїм сильним нюхом, який у дикій природі використовують для пошуку своєї здобичі.

За словами засновника компанії Такаакі Хіроцу, який займається їх дослідженням уже 28 років, це робить тварин довжиною один міліметр потужним діагностичним інструментом. Хіроцу генетично модифікував хробаків, щоб вони спливали від зразків раку підшлункової залози.

Дослідження тестів показали, що він більш ефективний при виявленні пухлин сечового міхура, ніж інші методи виявлення, що широко використовуються, такі як аналіз крові.

Рак підшлункової залози є одним із найбільш смертоносних типів, тому що його важко виявити на ранній стадії через відсутність симптомів, а на той час, коли його виявляють, зазвичай вже запізно.

Компанія планує випустити аналогічний тест на рак печінки, шийки матки та молочної залози у найближчі кілька років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X