Найкраща новина для п’ятниці. Вашій печінці лише три роки незалежно від того, скільки років вам

3 червня, 17:30
Печінка відновлюється за три роки (Фото:magicmine/depositphotos)

Печінка відновлюється за три роки (Фото:magicmine/depositphotos)

Вчені довели, що швидкість відтворення клітин печінки не залежить від віку людини. І в молоді, і в осіб похилого віку цей орган повністю відновлюється за три роки.

Група вчених вивчила гепатоцити за допомогою радіовуглецевого датування. Цей метод вважається точним та застосовується повсюдно. Він використовує співвідношення радіоактивного ізотопу вуглецю С-14 по відношенню до стабільних.

Відео дня

Фахівці проаналізували зразки біопсії тканин печінки 50 людей віком від 20 до 84 років. Вони виявили, що гепатоцити відновлюються з приблизно однаковою швидкістю у всіх учасників. У цьому невеликі відхилення залежали немає від віку, а від індивідуальних особливостей.

«Незалежно від того, 20 вам років або 84, ваша печінка в середньому відновлюється за період трохи менше трьох років», — говорить молекулярний біолог Олаф Бергманн з Дрезденського технологічного університету в Німеччині.

Більшість клітин тіла, крім статевих, несуть дві копії всього нашого геному. Гепатоцити є винятком, оскільки більшість із них генерує копії ДНК постійно.

При цьому вчені наголосили. що деякі клітини печінки живуть до 10 років, що, вірогідно, пов’язано з набором хромосом, який вони несуть.

Зроблене відкриття вразило вчених, адже вважається, що регенеративні здібності організму пов’язані з віком і значно погіршуються залежно від кількості прожитих років.

Експерти стверджують, що їх дослідження здатне зробити революцію у підході до лікування захворювань печінки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X