Затягуйтеся глибше. У вейперів ризик захворіти на коронавірус у сім разів вищий, ніж у тих, хто не курить — дослідження

13 серпня 2020, 12:52

Вчені з США заявили, що молоді люди, які використовують вапорайзери і електронні сигарети для куріння, схильні до ризику зараження коронавірусом у кілька разів вище.

Згідно з результатами нового дослідження вчених з Каліфорнійського університету, молоді люди, які користуються вапорайзерами і електронними сигаретами мають в 7 разів вищий ризик зараження коронавірусом, на відміну від людей, які не курять.

Відео дня

Вчені проаналізували понад 4300 тінейджерів і молодих людей віком від 13 до 24 років у США, половина з яких користувалася електронними сигаретами.

Виявилося, що серед тих, хто курив звичайні сигарети і користувався вапорайзерами, симптоми COVID-19, враховуючи кашель, жар, головний біль і важке дихання, зустрічалися у п’ять разів частіше, ніж серед тих, хто ніколи не курив або вейпив.

Крім того, молоді курці і вейпери мали у 9 разів вищі ризики діагностики COVID-19.

Вчені заявляють, що результати цього дослідження повинні спонукати молодих людей відмовитися від куріння і використання електронних сигарет.

«Хоча цілком імовірно, що тютюнові вироби можуть збільшити ризик інфікування, пошкоджуючи респіраторний епітелій (слизову оболонку легких), настільки ж ймовірно, що використання електронних сигарет є маркером прийняття ризикованих рішень», — заявили дослідники.

Автори роботи також припускають, що ризик зараження новим коронавірусом SARS-CoV-2 підвищується через те, що вейпери можуть використовувати одні і ті ж електронні пристрої для нагрівання курильних сумішей на кілька людей.

Крім передачі вірусу, дим у цих пристроях може пошкодити легені і імунну систему, підсумували вчені.

Як уже писав НВ, вчені пов’язують вищі показники смертності і зараження COVID-19 серед курців з рецептором ACE2, за допомогою якого коронавірус проникає у клітини легенів.

«Рецептор ACE2 активується у дихальних клітинах курців і він може бути механізмом, який призводить до важких захворювань», — пояснювали дослідники з США.

Недавня робота вчених з Каліфорнійського університету у Сан-Франциско також підтверджує, що вейпінг може привести до серйозних пошкоджень легенів і інших проблемах зі здоров’ям, враховуючи летальні випадки.

«Завжди краще не вдихати хімічні речовини у легені. Я б говорив про це навіть без конкретного спалаху [коронавірусу — ред.]. Це був би потенційний стимул, щоб змусити людей, які користуються вейпом, зупинитися, просто з точки зору превентивних заходаху», — говорив професор медичних наук з Бостонського університету Майкл Сігел.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X