Відновили роботу нирок. Вчені побороли одну з головних проблем при діабеті

13 лютого, 17:08
Лікарі навчилися відновлювати функцію нирок при діабеті (Фото:SectoR_2010/Depositphotos)

Лікарі навчилися відновлювати функцію нирок при діабеті (Фото:SectoR_2010/Depositphotos)

Дослідники із Сінгапуру та Німеччини навчилися відновлювати нефрони — клітини нирок, які страждають через перепади рівня цукру в крові.

Діабет викликає безліч проблем в організмі, але однією з найпоширеніших є хвороба нирок. Багато пацієнтів зрештою стикаються з дисфункцією або навіть відмовою цього органу.

Відео дня

Вчені вивчили потенційного винуватця цієї проблеми — білок, відомий як інтерлейкін-11. (IL-11), що викликає утворення рубців на інших органах у відповідь на ушкодження.

Команда виявила, що в міру пошкодження нирок клітини, що вистилають їх крихітні внутрішні трубки, виділяють IL-11, який уповільнює ріст клітин та запускає молекулярний каскад запалення та рубцювання. Але якщо IL-11 блокувати — за допомогою генної інженерії або введення антитіл — процесу можна запобігти, і здорові клітини будуть регенерувати, щоб відновити отримані ушкодження.

Після надихаючих результатів на мишах дослідники вирішили перевірити свої висновки на людських клітинах. Вони вводили антитіло IL-11 у нефрони людини, хворої на діабет, і виявили, що клітини ниркових канальців можуть знову проліферувати, що усуває рубцювання та запалення і в кінцевому результаті відновлює функцію органу.

Раніше німецькі діабетологи дійшли не менш оптимістичних висновків щодо можливості профілактики цього захворювання.

На їхню думку, фізичні вправи сприяють відновленню метаболізму цукру у людей з резистентністю до інсуліну, переддіабетом, діабетом 2 типу та ожирінням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X