Безсмертя замовляли? Китайські вчені навчилися сповільнювати старіння у мишей

21 січня 2021, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Пекіна розробили нову генну терапію, яка може повернути назад деякі ефекти старіння у мишей і продовжити тривалість їхнього життя. Очікується, що колись такі операції можна буде проводити людям.

Команда біологів під керівництвом 40-річного Цю Цзина з Китайської Академії Наук перевірила тисячі генів, щоб знайти ті, які особливо сильно впливали на старіння клітин. З 10 тис. генів вони відзначили 100, але основний "вклад" в старіння клітин вносить ген під назвою kat7, пише Reuters.

Відео дня

Kat7 — один з десятків тисяч генів, виявлених в клітинах ссавців. Дослідники інактивувати його в печінці мишей за допомогою лентівірусного вектору.

Унаслідок цього тривалість життя мишей збільшилася на 25%. Також вони довше зберігали свою "молодість" — від 6 до 8 місяців. Крім того, Цзин зазначає, що його команда не помітила побічних ефектів у мишей.

Проте, говорити про такі ж операції для людей ще рано. Спочатку вчені хочуть протестувати блокування гена в інших органах мишей, а потім спробувати провести операцію іншим тваринам.

«Зрештою, ми сподіваємося, що зможемо знайти спосіб уповільнити старіння навіть на дуже незначний відсоток... у майбутньому», — говорить Цзин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X