Про це мало хто знає. Вчені нагадали, що вживання червоного вина викликає кілька видів раку

19 жовтня 2022, 10:42
Користь червоного вина — небезпечний міф (Фото:ginasanders/depositphotos)

Користь червоного вина — небезпечний міф (Фото:ginasanders/depositphotos)

Сара Тул, голова відділу медичної інформації Всесвітнього фонду дослідження раку, повідомила, що тільки у Великій Британії можна було б запобігти 21 тис. випадків раку щороку, якби всі відмовилися від алкоголю.

Згідно з опитуванням Світового фонду дослідження раку, 87% британців не знають, що вживання червоного вина збільшує ризик розвитку раку.

Дослідження фонду свідчать, що користь червоного вина для здоров’я перебільшена. Але більшість людей не знають про це, як і про те, які ще фактори впливають на ризик розвитку онкології.

Відео дня

Так, те саме опитування показало, що 47% британців помилково вважали, що рак пов’язаний зі стресом. Ще 73% впевнено заявили, що причиною виникнення злоякісних процесів є генетична схильність, хоча це трапляється менш ніж у 10% випадків.

Найбільшу поінформованість про причини раку показали люди віком 18−24 років. Про шкоду вживання червоного вина заявили 27% молодих британців, у той час як серед осіб, старших за 55 років, таких було всього 6%.

Дослідники акцентують, що саме старше покоління є групою ризику розвитку раку, і тому питання поінформованості цієї частини населення є важливим чинником для запобігання зростанню захворюваності.

Рівень обізнаності про рак українців також не можна вважати достатнім. Наталія Оніпко, засновниця та президент благодійного фонду Запорука, констатує велику кількість упереджень у суспільстві щодо самої хвороби та людей, які страждають від неї. За її словами, хворим на рак регулярно доводиться стикатися з байдужістю оточуючих, а часом і з відвертою презирливістю.

В Україні тривожні дані смертності онкохворих. За умови, що рівень поширення раку серед українців можна порівняти з середнім по Європі, кількість пацієнтів, які пройшли п’ятирічний поріг виживання, на 20% нижча.

Причиною цього, на думку фахівців, є погана поінформованість населення, що призводить до того, що люди надто пізно звертаються за допомогою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X