Всі за прибирання! Вчені довели, що робота по дому корисна для мозку

19 квітня 2021, 15:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Домашня робота може допомогти поліпшити здоров’я мозку, особливо у літніх людей. Про це заявили дослідники з Центру геріатричної допомоги Baycrest.

Канадські вчені провели дослідження за участю 66 людей похилого  віку. У тих, хто більше часу приділяв роботі по дому, обсяг мозку був більшим — це є надійним показником когнітивного здоров'я, пише Neuroscience News.

Відео дня

«Вчені вже знають, що вправи позитивно впливають на мозок, але наше дослідження вперше показує, що те саме можна сказати і про домашні справи», — каже Ноа Коблінскі, провідний автор дослідження.

Людей запитували про час, який вони витрачають на домашні справи — прибирання, витирання пилу, приготування їжі, покупки, роботу у дворі, ремонт і так далі. У тих, хто охоче виконував цю роботу, краще працювала частина мозку, що відповідає за навчання і пам'ять, а також лобова частка, яка відповідає за багато аспектів пізнання.

Існує також думка, що все працює навпаки: люди з великим об'ємом мозку виконують домашню роботу активніше за інших. Але непрямі дані свідчать про вірність висновків вчених.

Планування і організація домашніх справ можуть сприяти формуванню нових нейронних зв'язків, а робота по дому — це менш сидячий спосіб життя, який провокує багато негативних наслідків для здоров'я, в тому числі і в роботі мозку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X