Куди тікати? Четвертої дози вакцини виявилося недостатньо для запобігання зараженню Омікроном

20 січня, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Четверта доза виявилася не надто ефективною (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/)

Четверта доза виявилася не надто ефективною (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/)

Ранні дані, отримані в результаті ізраїльської програми подвійної бустерної вакцинації, свідчать про «трохи вищі» рівні антитіл, ніж при трьох уколах.

Але при цьому результати дозволяють говорити лише про "частковий захист" від зараження штамом Омікрон, визнали медики.

Медичний центр Шиба почав вводити четверті дози вакцини більш ніж 270 своїм медичним працівникам у межах обмеженого клінічного випробування минулого місяця. З учасників 154 одержали вакцину Pfizer, а 120 одержали Moderna. Усі учасники раніше отримали три дози Pfizer. Їх порівнювали з контрольною групою, яка отримала потрійну дозу.

Відео дня

Результати показали, що четверта доза продовжувала підвищувати рівень антитіл, але не до рівнів, достатніх для запобігання зараженню Омікроном.

«Незважаючи на підвищений рівень антитіл, четверта вакцина забезпечує лише частковий захист від вірусу. Вакцини, які були більш ефективними проти попередніх варіантів, забезпечують менший захист від Омікрона», - сказав доктор Гілі Регев-Йохай, директор інфекційного відділення лікарні.

Невеликий розмір випробування обмежує висновки, які можна зробити, але цих перших результатів достатньо, щоб викликати питання щодо рішення Ізраїлю запропонувати друге бустерне щеплення — і четверте загалом — своєму населенню старше 60 років.

Доктор Нахман Еш, директор міністерства охорони здоров'я Ізраїлю сказав, що дослідження не означає, що четверта спроба вакцинації була помилкою. Він наголосив, що, незважаючи на малообіцяючі перспективи уповільнення поширення Омікрону, зниження тяжкості захворювання у вразливих верствах населення є значним благом.

Ізраїль вважається світовим лідером у галузі вакцинації, будучи однією з перших країн, яка минулого року широко вакцинувала своє населення, і першою, що запропонувала ревакцинацію. Тим не менш, залишаються питання щодо доцільності введення четвертих доз вакцини, коли багато країн з низьким рівнем доходу намагаються отримати доступ до доз, необхідних для досягнення подвійної вакцинації.

Раніше НВ писав, що наприкінці грудня Ізраїль затвердив запровадження четвертої дози вакцини від коронавірусу для найбільш уразливих груп.

Таким чином, Ізраїль став однією з перших країн, що зробили це напередодні хвилі інфекцій, викликаних штамом Омікрон.

Голова Міністерства охорони здоров'я країни Нахман Аш оголосив про це рішення на прес-конференції, сказавши, що спочатку дози видаватимуться тим, у кого ослаблена імунна система.

"Ми продовжуватимемо відслідковувати дані на щоденній основі і подивимося, чи потрібно розширити цю рекомендацію на більшу кількість населення", - сказав він.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X