Діти вакцинованих матерів народжуються з антитілами до коронавірусу — дослідження

22 вересня 2021, 00:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вагітна жінка (Фото:Free-Photos / Pixabay)

Вагітна жінка (Фото:Free-Photos / Pixabay)

Вагітні жінки, які отримали вакцину Pfizer або Moderna, передають плоду антитіла до коронавірусу.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на результати наукової роботи вчених з США, яка була опублікована в Американському журналі акушерства і гінекології.

Вчені виміряли рівень антитіл у пуповинній крові, щоб дізнатися, чи з'являється у плода імунітет до коронавірусу, якщо вакцинуватися під час вагітності.

Відео дня

Всі 36 дітей, яких протестували, мали антитіла до коронавірусу після того, як їх матері отримали дозу вакцини. На відміну від традиційних вакцин препарати на основі інформаційної РНК вчать клітини виробляти білок, який запускає імунну реакцію в разі зараження.

Вчені сподіваються, що це дослідження буде спонукати жінок вакцинуватися під час вагітності.

У США лише 30% вагітних жінок у віці 18 - 49 років вакциновані. З огляду на невеликий розмір вибірки дослідження, команда вивчає результати більшої групи, а також те, як довго у немовляти після народження формується імунітет.

26 липня в Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що вакцинація від COVID-19 для вагітних є безпечною і необхідною.

Слухайте подкаст на цю тему

За даними Міністерства охорони здоров'я, вакцина не шкодить здоров'ю матері і дитини, а сам COVID-19 - небезпечна хвороба для вагітних, оскільки це може призвести до передчасних пологів або переривання вагітності.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X