Детальна інструкція. У МОЗ розповіли, що робити, якщо даних про вакцинацію немає в електронній системі

2 липня 2021, 19:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало інструкцію, що потрібно робити, якщо інформації про вакцинацію немає в електронній системі. Зокрема, це стосується додатку Дія.

По-перше, необхідно підтвердити отримання першої дози вакцини. Якщо у людини паперова довідка про вакцинацію, то потрібно звернутися до сімейного лікаря або в медустанову, де проводилася вакцинація.

Відео дня

При відсутності такого документа пацієнту потрібно зателефонувати в контакт-центр медичної інформаційної системи, через яку вносилися дані, або ж залишити своє звернення в контакт-центрі МОЗ.

Що ж робити, якщо в інформації про вакцинацію була допущена помилка? МОЗ розповідає про два варіанти вирішення цієї проблеми:

  • звернутися до сімейного лікаря і виправити помилку в системі;
  • попросити медпрацівника, який буде вводити другу дозу вакцини, виправити помилку.

У МОЗ також нагадали, що якщо пацієнт отримав першу дозу вакцини, то його повинні записати на отримання другого щеплення через певний час.

1 липня в Україні офіційно ввели сертифікати вакцинації від коронавірусу. Їх можна отримати в паперовій або цифровій формі.

29 червня в Україні почалося бета-тестування сертифікатів вакцинації від коронавірусу.

26 червня заступник голови Міністерства охорони здоров'я Ярослав Кучер заявив, що Україна і Європейський союз домовляться про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Рада ЄС та Європарламент домовилися про введення в Євросоюзі єдиних сертифікатів вакцинації. «Зелені паспорти» будуть діяти з 1 липня 2021 року. Повністю щепленим сертифікованими в ЄС препаратами власникам такого паспорта не мають права відмовляти у в'їзді в Євросоюз з медичних причин.

1 червня сім країн Євросоюзу (Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Чехія і Хорватія) почали видавати сертифікати вакцинації. Їх можуть отримати люди, повністю вакциновані від COVID-19, а також ті, хто переніс COVID-19 або отримав негативний тест. Очікується, що система сертифікатів повністю запрацює з 1 липня 2021 року.

В уряді запевняли, що українські сертифікати будуть відповідати всім стандартам ЄС, що дозволить відновити поїздки громадян України до країн Євросоюзу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X