Несподіваний бонус. Як вакцини від інших хвороб можуть захистити від коронавірусу

1 вересня 2021, 15:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вакцини проти кору і правця можуть захистити від тяжкого перебігу Covid-19 (Фото:REUTERS / Suhaib Salem)

Вакцини проти кору і правця можуть захистити від тяжкого перебігу Covid-19 (Фото:REUTERS / Suhaib Salem)

З’явилися нові докази того, що деякі звичні дитячі щеплення посилюють захист від важкої форми COVID-19.

Ймовірно, цей захист забезпечують вакцина проти кору, паротиту та краснухи (MMR, КПК), що вводиться в ранньому дитинстві, і вакцина проти правця, дифтерії та кашлюку (Tdap), що вводиться кожні 10 років.

Відео дня

Ці препарати викликають захисну відповідь проти тих хвороб, від яких вакцини і отримали свою назву. Але у них може бути несподіваний бонус: можливо, що вони також викликають перехресно-реактивні Т-клітини пам’яті, здатні реагувати на білкові мішені, звані антигенами, які присутні в інших вірусах, що викликають захворювання, включаючи вірусні антигени SARS-CoV-2.

Ідея полягає в тому, що вже існуючі Т-клітини пам’яті, створені в результаті попередньої вакцинації MMR або Tdap і активовані інфекцією SARS-CoV-2, дають імунній системі фору у відповідь на SARS-CoV-2

Щоб з’ясувати, чи забезпечують вакцини MMR і Tdap додатковий захист від COVID-19, дослідники зі США провели лабораторні аналізи з використанням нових чутливих методів для виявлення і характеристики Т-клітинної відповіді на антигени. Вони застосували ці методи для вимірювання реакції Т-клітин, виділених з крові видужуючих пацієнтів з COVID-19, і пацієнтів, вакцинованих проти COVID-19, а також вакцинами MMR і Tdap.

Об'єднавшись зі співробітниками клініки Клівленда, вони також залучили велику когорту пацієнтів з COVID-19 і виявили, що попередня вакцинація MMR або Tdap була пов’язана зі зниженням тяжкості захворювання.

«Наші колеги з клініки Клівленда спостерігали асоціацію, при якій люди з COVID-19, яким була зроблена вакцина MMR або Tdap, набагато рідше потрапляли у відділення інтенсивної терапії або вмирали», — сказав співавтор Ендрю Ліхтман, доктор медицини, професор патології Гарвардської медичної школи. «Хоча попередні дрібніші дослідження припускали аналогічний зв’язок, наші поглиблені епідеміологічні аналізи разом з результатами наших основних досліджень показують, що ці зазвичай застосовувані вакцини можуть захистити від важких захворювань».

«Під час пандемії COVID-19 ми побачили, що відбулося помітне зниження числа планових щеплень для дітей і підлітків», — сказала автор-кореспондент Таня Маядас. «Наші результати підкреслюють важливість планової вакцинації дітей та дорослих. Ми знаємо, що вакцини захищають від руйнівних хвороб, і тепер ми бачимо все більше свідчень того, що деякі з них забезпечують певний ступінь захисту від тяжкого перебігу COVID-19 «.

Розслідування команди було розпочато з несподіваного спостереження. Маядас і її колеги відзначили в лабораторних експериментах з використанням крові видужуючих COVID-19, що кожного разу, коли вони спостерігали підвищену Т-клітинну відповідь на білки SARS-CoV-2, вони також спостерігали підвищену відповідь на білки від MMR і Tdap, які вони використовували в якості контролю. Це спостерігалося як у видужуючих, так і у неінфікованих людей, вакцинованих проти SARS-CoV-2.

Також вчені виявили, що пацієнти, які раніше були вакциновані проти MMR, мали зниження госпіталізацій при коронавірусі на 38% і зниження кількості госпіталізацій / смертей на 32%.

Автори відзначають, що, хоча їх лабораторні дані підкріплені епідеміологічними спостереженнями, необхідна подальша робота для оцінки зв’язку між вакцинацією MMR і Tdap і перебігом захворювання COVID-19, щоб визначити, чи є цей зв’язок причинно-наслідковим.

Поки результати передбачають, що, хоча MMR і Tdap не замінюють вакцини проти COVID-19, вони можуть забезпечити більш надійний захист, можливо, від нових спайк-варіантів, ніж одна тільки Covid-вакцина.

Раніше НВ писав, що розвідка США за підсумками 90-денного розслідування походження коронавірусу прийшла до висновку, що він не був біологічною зброєю. Про це сказано в розсекреченому звіті, опублікованому Офісом Директора Національної розвідки США.

Згідно зі звітом, розвідспільнота до сих пір не дійшла єдиної думки про походження коронавірусу. У розвідці існують розбіжності з приводу того, яка з теорій вірна — про те, що вірус передався від тварини людині природним шляхом або ж виник в результаті витоку з лабораторії.

У доповіді сказано, що обидві теорії вважають правдоподібними.

Чотири розвідувальних органи і Національна рада з розвідки США з низьким ступенем впевненості заявляють, що коронавірус передався від тварин природним шляхом. Один розвідорган із середнім ступенем впевненості вважає, що перше зараження людини, ймовірно, сталося в результаті інциденту, пов’язаного з лабораторією. Три розвідоргани не змогли віддати перевагу жодній з теорій через брак інформації.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X