Вчені назвали причину, по якій вакцини від COVID-19 не працюватимуть. Спойлер — знову винна зайва вага

5 серпня 2020, 21:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені заявили, що майбутня вакцина від СOVID-19 може бути менш ефективною у США через епідемію ожиріння. Для людей із зайвою вагою потрібна спеціальна вакцина.

Раніше вчені підтвердили, що ключовим фактором захворюваності та смертності від коронавірусу може бути ожиріння. Як виявилося, люди з надмірною вагою є однією з головних груп ризику під час пандемії COVID-19.

Відео дня

Тепер дослідники з США кажуть, що нова вакцина від коронавірусу може бути менш ефективною через епідемію ожиріння у країні.

«Чи буде у нас у наступному році вакцина проти COVID-19, спеціально призначена для людей з ожирінням? Ні в якому разі. Чи буде вона працювати для людей з ожирінням? Наш прогноз — немає», — заявив доцент кафедри харчування Університету Північної Кароліни Раз Шейх.

За різними підрахунками, понад 100 млн жителів у США страждають від ожиріння різного ступеня.

Саме це може бути ключовим фактором у правильній імунній відповіді організму на різні віруси, враховуючи SARS-CoV-2, вважають американські дослідники.

Вчені припускають, що шари жиру можуть містити окремі клітини, які відповідають за хронічний стан запалення організму.

Таке запалення, у свою чергу, може шкодити роботі вакцини і піддавати людей з ожирінням ризику повторного захворювання, навіть після вакцинації.

Підтвердження того, що вакцина від COVID-19 може не працювати для людей з ожирінням, з’явилося у 1985-му, коли людям із зайвою вагою ввели вакцину від гепатиту B, і через деякий час у них знизився природний рівень захисту організму від цієї хвороби.

У той же час, грипозні вакцини повинні працювати з не меншою ефективністю, підтверджують вчені.

Як уже писав НВ, у російському міністерстві охорони здоров’я днями повідомили про завершення клінічного тестування вакцини проти коронавірусу і початку масової вакцинації у жовтні 2020-го.

Вакцину розробили у дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології академіка Гамалеї, і раніше представники ВООЗ внесли цю вакцину до списку 26 вакцин-кандидатів, які вже використовуються у клінічних випробуваннях.

Однак, у ВООЗ не повідомили, що будь-яка з вакцин, враховуючи російську, вже перейшла на наступний етап тестування.

Паралельно у Білому домі ставлять під сумніви клінічні випробування як російської, так і китайської вакцини.

«Я дійсно сподіваюся, що китайці і росіяни насправді тестують вакцину, перш ніж вводити її кому-небудь… Я не вірю, що де-небудь з’являться вакцини, набагато раніше, ніж у нас, і нам доведеться залежати від інших країн у їх отриманні», — заявив радник Білого дому з коронавірусу доктор Ентоні Фаучи.

Влада Великої Британії також попередила про те, що швидше за все відмовляться від російської вакцини через сумніви у проведенні клінічних випробувань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X