Прорив. Творці вакцини від коронавірусу обіцяють щеплення від раку до 2030 року

17 жовтня, 10:00
У майбутньому нам можуть стати доступні вакцини від раку. (Фото:unsplash)

У майбутньому нам можуть стати доступні вакцини від раку. (Фото:unsplash)

Співзасновники компанії BioNTech займаються створенням препарату, який допоможе організму атакувати клітини, що мутували. Вони стверджують, що це завдання цілком здійсненне до кінця цього десятиліття.

Професори Озлем Туречі та Угур Сахін, чия компанія створила мРНК-вакцину від коронавірусу у співавторстві з Pfizer, зробили амбітну заяву в ефірі програмі BBC Неділя з Лаурою Куенсберг.

Відео дня

"Так, ми відчуваємо, що близькі до створення вакцини від раку або полегшення перебігу хвороби", - заявили вони.

Професори розповіли, що на роботу у цьому напрямі їх надихнула практика в онковідділенні, де вони не могли запропонувати пацієнтам ефективне лікування.

З цієї причини, за словами вчених, їхня компанія BioNTech спочатку зосередилася на розробці технологій на основі мРНК для індивідуального підходу до лікування раку.

У програмі дослідників запитали, чи допускають вони, що їхня розробка буде неефективною?

«Я так не думаю, - відповіла Туречі. — Все, що ми дізналися про імунну систему і про те, чого досягаємо за допомогою протиракової вакцини, показує, що ми можемо індукувати Т-клітини-кілери і навіть можемо спрямовувати їх».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X