Що пішло не так? Випробування китайської вакцини від коронавірусу несподівано зупинили

10 листопада 2020, 17:38

Заключний етап випробувань китайської вакцини-кандидата від Sinovac Biotech Ltd був зупинений в Бразилії через якусь «серйозну несприятливу подію».


Тестування вакцини під назвою Coronavac було зупинено в Бразилії після події, що сталася 29 жовтня, але подробиці самої події офіційно не повідомляються.

Інститут Butantan в Сан-Паулу, який співпрацював з Sinovac для виробництва вакцини на місцевому рівні, зазначив у своїй заяві, що він здивований цим рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту Дімас Ковас визнав в телеінтерв'ю, що один доброволець у випробуванні помер, але смерть не була пов’язана з вакциною.

Відео дня

Призупинення розслідування серйозних побічних ефектів не є рідкістю в великомасштабних випробуваннях ліків, і два західних розробника — AstraZeneca Plc і Johnson & Johnson — призупинили випробування вакцин в останні місяці через такі інциденти.

Але Китай уже почав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей в рамках великого дозволу на використання в надзвичайних ситуаціях, що робить перспективу виявлення проблеми більш тривожною.

Представники Sinovac сказали в заяві на своєму веб-сайті, що впевнений у безпеці своєї вакцини. Компанія заявила, що глава Інституту Butantan запевнив її, що подія, яка викликала паузу в випробуванні, не пов’язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії зробили щеплення близько 60 000 добровольців на завершальній стадії випробувань, але повідомлень про серйозні побічні ефекти не надходило.

Припинення тестування відбулося після того, як вакцина Sinovac стала предметом ескалації ворожнечі в Бразилії. Президент Жаір Болсонару посилив критику вакцини в минулому місяці, заявивши, що Китаю бракує довіри, щоб пропонувати рішення для кризи з коронавірусом.

Міністерство закордонних справ Китаю проігнорувало критику, заявивши, що між двома країнами існує «міцне співробітництво в галузі контролю над епідемією».

Раніше НВ писав, що останні пару місяців 11 вакцин від коронавірусу проходять третю стадію клінічних досліджень. Серед них — Pfizer, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Novavax, Moderna і кілька вакцин з Китаю і РФ.

Вакцина Pfizer спільно розроблялася з німецькою компанією BioNTech. Спочатку тестували два кандидата в вакцини, потім зупинилися на одній, яка давала менше побічних ефектів. Її ім'я — BNT162b2.

Це РНК-вакцина, що містить тільки одну, найважливішу ділянку S-білка коронавірусу. Вакцина повинна вводиться двічі, повторно на 28 день внутрішньом'язово. Зараз в дослідженні є 43 тис. волонтерів для тестування. Pfizer також першими отримали дозвіл на тестування вакцини на дітях до 12 років, що явний плюс для подальшого застосування.

Це буде перша РНК-вакцина. Тобто в ній міститься не вбитий вірус, і не шматок вірусу, з яким буде знайомитися наш імунітет після введення. У ній міститься РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів коронавірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X