Вакцина середини минулого століття може допомогти у боротьбі з коронавірусом. Вчені згадали радянське дослідження кінця 1950-х

25 червня 2020, 11:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В середині минулого століття радянські медики довели, що вакцина проти поліомієліту допомагає знищити кілька респіраторних вірусів. Тепер її хочуть використовувати для лікування COVID-19.

У 1955-му американський вчений-медик єврейського походження Альберт Сейбіна представив оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).

Суть лікування полягала у використанні живого ослабленого поліовірусу, який потрібно було приймати всередину для профілактики хвороби.

Відео дня

У США від такого методу відмовилися, оскільки використовували більш безпечну вакцину Солка, яка заснована на частинках мертвого поліовірусу.

Сейбіна передав технологію ОПВ своїм радянським колегам — сім'ї вірусологів Михайлу Чумакову і Марині Ворошиловій. Вчені були настільки впевнені у вакцині, що випробували її на собі і своїх дітях, інтегрувавши у невеликий шматок цукру.

Після цього ОПВ стали широко застосовувати у СРСР, а Чумаков і Ворошилова визначили, що після вакцинації у організмі дітей пропадають більше десяти видів респіраторних вірусів. Радянські вірусологи визначили, що саме через цю вакцину у кінці 1960-х — на початку 1970-х значно знизилася смертність людей від грипу.

Сьогодні четверо синів Михайла Чумакова та Марини Ворошилова — Ілля, Петро, Костянтин і Олексій Чумакови — досліджують молекулярну біологію, онкологічні захворювання та різні віруси, враховуючи новий коронавірус SARS-CoV-2.

Днями Костянтин Чумаков, який працює в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, разом зі своїми колегами з США, Данії та Гвінеї-Бісау опублікував дослідження про використання існуючих вакцин для лікування COVID-19.

Зокрема, вчені проаналізували, наскільки ОПВ разом з іншими вакцинами може бути ефективна у лікуванні коронавірусу, грунтуючись на 70-річному дослідженні Марини Ворошилової.

Вчені припускають, що як і у випадку з профілактикою поліомієліту, ОПВ дозволить людям виробити імунітет до респіраторного коронавірусу хоча б на кілька місяців.

Автори дослідження вважають, що такий метод може врятувати багато людських життів. Проблема полягає у тому, що використання вакцин для лікування COVID-19, які спочатку призначені для інших цілей, може бути небезпечним.

Мільярди людей прийняли ОПВ, але у деяких випадках ослаблений вірус у цій вакцині може мутувати і викликати поліомієліт. Такий ризик оцінюють на одне з 2,7 млн щеплень.

Попри це, деякі країни, враховуючи Росію, Іран і Гвінею-Бісау, вже почали тестування лікування COVID-19 за допомогою вакцини від поліомієліту.

Нагадаємо, у кінці березня 2020-го вчені з Нідерландів виявили, що вакцина від туберкульозу може допомогти імунній системі боротися з коронавірусом.

Цю вакцину (БЦЖ) зазвичай роблять дітям на першому році життя у більшості країн світу, вона безпечна і дешева, але далека від досконалості: запобігає в середньому близько 60% випадків туберкульозу у дітей, з великою різницею серед окремих країн.

Деякі експерти припускають, що в країнах, де була масова вакцинація БЦЖ, захворюваність на СOVID-19 нібито дуже мала.

У США і деяких країнах Європи від цієї вакцинації відмовилися, а у СРСР її проводили. Хоча точно визначити ефективність БЦЖ у боротьбі з коронавірусом, як і кількість заражених COVID-19 в різних країнах, дуже складно.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X