Без уколів. У США створили безпечну вакцину від коронавірусу нового типу

16 вересня 2021, 14:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нова вакцина вводиться через ніс (Фото:Unsplash)

Нова вакцина вводиться через ніс (Фото:Unsplash)

Навин Варадараджан, професор хімічної та біомолекулярної інженерії Університету Х’юстона повідомили про розробку інтраназальної (такої, що вдихається через ніс) вакцини від коронавірусу.

За запевненнями вчених, новий препарат забезпечує стійкий місцевий імунітет проти патогенів, які вдихаються.

«Вакцинація слизових оболонок може стимулювати як системний імунітет, так і імунітет слизових оболонок і має ту перевагу, що є неінвазивною процедурою, що підходить для імунізації великих груп населення», — сказав Варадараджан.

Відео дня

«Однак вакцинації слизових оболонок перешкоджає відсутність ефективної доставки антигену і необхідність у відповідних речовинах — ад’ювантах, які можуть стимулювати стійку імунну відповідь без токсичності», — додав він.

Щоб вирішити ці проблеми, Варадараджан співпрацював з Сіньлі Лю, експертом з доставки наночастинок. Команді Лю вдалося додати агонист стимулятора генів інтерферону (STING) в ліпосомні частки, щоб отримати ад’ювант під назвою NanoSTING. Функція ад’юванта — сприяти імунної відповіді організму.

Фундаментальним обмеженням внутрішньом'язових вакцин є те, що вони не призначені для індукції імунітету слизових оболонок. Як показала попередня робота з іншими респіраторними патогенами, готовність імунітету до повторного зараження вірусом вимагає адаптивних імунних відповідей в дихальних шляхах і легенях.

На думку дослідників, назальна вакцина також буде служити для справедливого розподілу вакцин по всьому світу. За оцінками, країни першого світу вже забезпечили і вакцинували кілька внутрішньом'язових доз для кожного громадянина, в той час як мільярди людей в таких країнах, як Індія, Південна Африка і Бразилія з великими спалахами, на даний час не вакциновані.

«Для справедливого розподілу потрібні стабільні вакцини, які можна легко транспортувати. Як ми показали, кожен з наших компонентів, білок (ліофілізований) і ад’ювант (NanoSTING), стабільні протягом більше 11 місяців і можуть зберігатися і відправлятися без необхідності заморозки», — сказав Варадараджан.

Раніше НВ писав, що нове дослідження, в якому зазначено, що вакцини Pfizer-BioNTech і Moderna викликають реакцію антитіл, яку легко розрізнити, може пролити нове світло на дві найефективніші вакцини.

За даними вчених, Moderna індукує рівні антитіл, які більш ніж удвічі перевищують рівні, що спостерігаються у людей, які отримали укол від Pfizer / BioNTech.

Вчені підійшли до експерименту вельми просто. Бельгійський медичний центр вакцинував свій персонал і попросив добровольців здати зразки крові. Зразки були взяті як до вакцинації, так і через шість-десять тижнів після неї, при цьому рівні антитіл до спайкового білка SARS-CoV-2, були перевірені в обох групах. Близько 700 учасників отримали вакцину Moderna, а приблизно 950 — вакцину від Pfizer / BioNTech.

Помітним сюрпризом було те, що вакцина Moderna викликала сильнішу відповідь, ніж Pfizer / BioNTech. Що стосується одиниць антитіл на мілілітр зразка крові, різниця склала від 3 836 до 1444 одиниць. Іншими словами, це статистично значуща різниця в досить великій вибірці, яка навряд чи може бути випадковою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X