Будемо робити щеплення? Китайська вакцина від коронавірусу пройшла випробування на мавпах

10 червня 2020, 16:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайська інактивована вакцина від COVID-19 в експериментах над тваринами продемонструвала стійкий захист проти вірусу SARS-CoV-2.

Китайські дослідники підкреслюють, що в таких інактивованих вакцинах використовуються вбиті віруси.

Дослідження кандидатної вакцини BBIBP-CorV спільно провели Пекінський інститут біологічної продукції при компанії China National Biotec Group, Китайський центр по контролю і профілактиці захворювань, Академія медичних наук Китаю і низка інших наукових організацій.

Відео дня

Дослідники повідомили про випуск так званої кандидатної вакцини, яка сприяє виробленню нейтралізуючих антитіл, що забезпечують захист від SARS-CoV-2 у мишей, щурів, морських свинок, кроликів і нелюдиноподібних приматів, включаючи макак-крабоїдів і макак-резусів.

Нейтралізуючі антитіла здатні захистити клітини організму від патогенів або інфекційних частинок, знищуючи їх біологічну дію.

Імунізація двома дозами вакцини по два мікрограми забезпечила стійкий захист від вірусу SARS-CoV-2 при проведенні проби у макак-резусів. В ході експерименту не було відзначено посилення інфекції.

Крім того, вакцина відрізняється великою продуктивністю і генетичною стабільністю при виробництві, що робить її придатною для проведення подальших клінічних досліджень, повідомляється в статті.

Додамо, вакцини, які розробляють у всьому світі, знаходяться на різних етапах випробувань. Директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучи стверджує, що він впевнений, що ефективність і безпеку однієї з вакцин буде доведена до першого кварталу 2021 року.

Але поки неясно, яка з потенційних вакцин є найбільш перспективною. Тим часом уряд США допомагає таким компаніям як Moderna прискорити розробку їхніх потенційних вакцин, щоб, якщо буде доведено, що вони дієві і безпечні, можна було швидко розгорнути їх виробництво.

Вакцини повинні пройти багатоетапні випробування, щоб була впевненість в їх ефективності та безпеці. Як правило, на розробку вакцини йде від 8 до 10 років, каже доктор Емілі Ербелдінг, експерт з інфекційних захворювань в Національному інституті алергії і інфекційних захворювань США.

Зазвичай вакцину тестують на тваринах до того, як перейти до випробувань на людях. Якщо результати цього тестування будуть багатообіцяючими, тести на людях повинні пройти в три етапи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X