Троянський кінь. Як вчені планують використовувати вакцину від кору для боротьби з COVID-19

15 квітня 2020, 16:03
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Франції заявляють про модифікацію вакцини проти кору, яка повинна допомогти у боротьбі з коронавірусом. Нове речовина має викликати сильну імунну відповідь організму.

Днями у США повідомили про перше випробування експериментальної вакцини від COVID-19. Піддослідною стала 44-річна мешканка Сіетлу Дженніфер Аллер, якій ввели вакцину mRNA-1273, попередньо випробувану на тваринах.

Відео дня

Попри це, вірусологи припускають, що ефективна вакцина від коронавірусц буде масово доступна ц кращому випадку до середини наступного року.

Можливо тому президент України Володимир Зеленський пообіцяв українським вченим мільйон доларів за винахід такої вакцини.

Як би там не було, лабораторії по всьому світу зараз працюють над створенням протиотрути від нового штаму коронавірусу SARS-CoV-2 і планують якомога швидше почати його масове виробництво.

«Читерами» серед вчених можуть стати представники французького Інституту Пастера, які досліджують мікроорганізми, інфекційні захворювання та займаються розробкою вакцин: днями вони заявили про можливість модифікації вакцини проти кору, яка повинна змусити організм людини виробляти антитіла для боротьби з COVID-19.

«За нашими даними про потенційну можливість зараження SARS-CoV-2, від 60% до 70% населення планети має бути вакциновано», — каже керівник лабораторії інноваційних вакцин при Інституті Пастера Фредерік Тангі.

Команда фахівців під керівництвом Тангі заявила про тестування модифікованої вакцини проти кору, — вчені додали у цю речовину протеїн коронавірусу SARS-CoV-2.

Вірусологи з Франції припускають, що така вакцина викличе аналогічну імунну відповідь на коронавірус, як і вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Якщо це насправді так — процес створення вакцини від COVID-19 може значно прискоритись, оскільки для вже ліцензованої вакцини від кору не треба буде заново отримувати патенти і вона є недорогою у виробництві.

За словами Фредеріка Тангі, будь-який завод на планеті може виробляти цю вакцину. До порівняння, вчені з Франції також заявили про позитивні результати тестування вакцини від вірусу Чикунгунья, який належить до сімейства тогавірусів і відповідає за щорічне інфікування мільйонів людей на Півдні Азії і у Африці.

У паризькому Інституті повідомили, що ця вакцина вже пройшла більш семи років клінічних випробувань і тільки тепер її можна почати випробовувати на людях. У випадку з розробкою вакцини від коронавірусу — це відбувається в рази швидше.

Вчені припускають, що їх модифікована вакцина від кору може бути готова для лікування пацієнтів з COVID-19 протягом року.

«Дуже чутлива проблема з вакциною для такого вірусу — це імунна відповідь, яка може бути набагато серйознішою, ніж сама хвороба. Неперевірена вакцина буде небезпечна», — пояснює Тангі.

Минулого місяця інші французькі вчені з університетів Ніцци і Марселя заявили про те, що суміш популярних антималярійних ліків гідроксихлорохін (плакеніл) і антибіотика азитроміцин (зітромакс) «є ефективною в лікуванні COVID-19 і дозволяє скоротити час перебування вірусу в організмі пацієнтів».

Після цього Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США схвалив використання антималярийного препарату плакеніл для лікування пацієнтів з COVID-19. Про створення аналогічних ліків повідомили і у Росії.

Правда, не всі вчені схвалюють масове використання антималярійного препарату з антибіотиком для лікування коронавірусу. Зокрема, директор Інституту молекулярної біології Національного інституту здоров’я Університету Філіппін Едсел Салвана попередив про небезпеку самолікування цією речовиною.

«Будь ласка, не приймайте гидроксихлорохин (Плакеніл) з азитроміцином для лікування COVID-19, поки їх не пропише лікар. Обидва ліки впливають на серцевий ритм (Інтервал QT) і можуть привести до аритмії і передчасної смерті, особливо якщо ви приймаєте ще й інші препарати або у вас є хвороби серця», — написав Салвана.

За словами філіппінського біолога, ефективність цих препаратів в боротьбі з коронавірусом можлива, однак, говорити про їх реальну дію ще рано.

Відразу ж після заяви Дональда Трампа про дозвіл нового препарату, влада Нігерії повідомила про як мінімум три випадки отруєння гідроксихлорохіном у найбільшому місті країни — Лагосі. Деякі джерела видання CNN заявили, що після брифінгу президента США вартість цього препарату в аптеках нігерійського мегаполісу зросла з 50 центів до $2,8.

Як і організації FDA США, у Міністерстві охорони здоров’я штату Лагос заявили, що немає доказів ефективної профілактики та лікування коронавірусу за допомогою антималярійних ліків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X