Уколи не потрібні. У Китаї випробовують вакцину від COVID-19 у вигляді спрею

10 вересня 2020, 10:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сянганський університет в Гонконзі оголосив про отримання дозволу на проведення клінічних випробувань вакцини від COVID-19 у вигляді спрею для носа.

Це перша вакцина у вигляді назального спрею, схвалена в КНР для випробувань за участю людей, підкреслили автори препарату.

Вакцина розроблена Державною ключовою лабораторією нових інфекційних захворювань при факультеті мікробіології Сянганського університету спільно з Сяменьскім університетом і пекінської фармацевтичною компанією Beijing Wantai Biological Pharmacy.

Відео дня

Це перша вакцина проти COVID-19 у вигляді спрею для носа, схвалена Державним управлінням з нагляду за лікарськими засобами КНР для клінічних випробувань на людях.

У заяві Сянганського університету йдеться, що дослідницька програма по даній вакцині отримала схвалення і підтримку в материковій частині Китаю, а також була відібрана в числі п’яти технологій вакцинації для подальшої оцінки Міністерством науки і технологій КНР.

Цікаво, що раніше офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн оголосила на брифінгу, що китайські фармацевтичні компанії розробили дев’ять вакцин від коронавірусу, які знаходяться на стадії клінічних випробувань.

Раніше НВ писав, що вакцина від коронавірусу може отримати екстрену схвалення вже взимку 2020 року. Але ймовірно, що в США може не вистачити шприців, щоб впоратися з величезною кількістю щеплень.

Американські компанії виробляють близько 663 млн шприців на рік, але адміністрація Трампа підрахувала, що можуть знадобитися додаткові 850 млн.

Найбільша небезпека нестачі вакцини виникне не в першій хвилі будь-якої потенційної програми вакцинації, а в другій і третій хвилях в 2021 році. Тоді виробникам потрібно приблизно подвоїти потужності, щоб задовольнити попит лише в США.

Ця ситуація звужує вікно для виробництва шприців до декількох місяців, оскільки раннє надходження вакцини може порушити ланцюжок поставок. Але вакцина у вигляді спрею може вирішити частину цих проблем.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X