У США дозволили зберігати вакцини Pfizer в звичайній морозильній камері

26 лютого 2021, 12:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Флакони з вакциною Pfizer проти COVID-19 можуть зберігатися при температурах, які зазвичай зустрічаються в морозильних камерах для фармацевтичних препаратів.

Зберігати так вакцину можна протягом двох тижнів, повідомило в четвер Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Цей крок послаблює попередню вимогу, згідно з якою вакцину слід зберігати при наднизьких температурах, від від -80 до -60 градусів за Цельсієм.

Відео дня

«Альтернативна температура для транспортування і зберігання допоможе полегшити тягар закупівлі обладнання для надмалих холодильників для місць вакцинації і повинна допомогти доставити вакцину в більшу кількість місць», — сказав Пітер Маркс, директор Центру оцінки та досліджень біологічних препаратів FDA.

Фармацевтичні морозильники зазвичай працюють при температурі близько -20 градусів за Цельсієм. FDA заявило, що відповідним чином оновить свій інформаційний бюлетень для постачальників медичних послуг.

Цей крок був зроблений після того, як компанія Pfizer подала запит, заснований на результатах дослідження стабільності вакцини при більш високих температурах.

Вакцина Pfizer заснована на новій технології, в якій використовуються молекули синтетичної мРНК для доставки генетичних інструкцій клітинам людини по створенню частини коронавірусу.

Молекули мРНК укладені в частинки жиру для їх захисту, але вони як і раніше розкладаються швидше, ніж традиційні вакцини, і тому вимагають більш суворих заходів зберігання.

Після розморожування флакони можна зберігати в холодильнику при температурі від 2 до 8 градусів за Цельсієм до п’яти днів.

Раніше НВ писав, що 23 лютого регулятор зареєстрував вакцину від коронавірусу розробки фармацевтичного гіганта Pfizer для екстреного застосування в Україні, заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Вчора в Україні зареєстрували два імунобіологічних препарати для профілактики COVID-19. Це препарат CoviShield AstraZeneca, векторна вакцина, яка виробляється на майданчику Serum Institute of India. А також зареєстрована вакцина Pfizer», — сказав він на брифінгу.

У лютому компанія Pfizer подала документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні для екстреного застосування.

Згідно з даними клінічних досліджень, вакцина Pfizer / BioNTech ефективна на 95% (94% для людей старше 65 років).

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X