Хліб або щеплення? Студент зі США випадково отримав вакцину від COVID-19 в супермаркеті

7 січня 2021, 11:47

Студент юридичного факультету з Вашингтона під час недавньої поїздки в супермаркет отримав більше, ніж просто продукти — випадкову вакцинацію від COVID-19.

Девід Макміллан і його друг були минулого тижня в магазині Giant Food в столиці США і були здивовані, коли працівник в аптеці супермаркету запропонував кожному по уколу, розповідають американські ЗМІ.

Відео дня

Щеплення не входило в список покупок, більш того: зараз вакцина стає пріоритетною для співробітників служби екстреної допомоги, інших медичних працівників, а також представників тих професій, які «перебувають на передньому краї».

Макміллан сказав, що йому і його другові запропонували вакцину, тому що медичні працівники не з’явилися на прийом, щоб отримати дози. Вакцина Moderna повинна зберігатися при дуже низьких температурах і швидко псується після того, як її витягли з морозильника і прокололи кришку.

«Важливо, щоб, коли циркулює так багато дезінформації, щоб люди бачили, що це добре, це позитивно. Ми маємо бути схвильовані можливістю впоратися з пандемією», — сказав Макміллан місцевому телеканалу.

Розгортання вакцинації в Америці почалося повільніше, ніж очікувалося: лише 4,2 млн осіб на даний момент отримали початкові дози дводозової вакцини від Pfizer-BioNTech або Moderna, що набагато нижче за офіційні прогнози в 20 млн до Нового року.

Макміллан сказав, що розраховує отримати другу дозу вакцини наприкінці цього місяця.

У заяві супермаркету Giant йдеться: «Вакцина Moderna цінна і рятує життя, і ми щасливі, що не витратили її даремно».

Раніше НВ писав, що Європейське агентство з лікарських засобів може прийняти вакцину від коронавірусу, розроблену компанією Moderna. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на коментар свого джерела в Агентстві.

Зустріч, на якій можуть затвердити використання вакцини, призначена на 6 січня.

Американська компанія Moderna під час третьої фази дослідження заявила про ефективність в 94,1% своєї вакцини від COVID-19, а проти важких випадків коронавірусної хвороби — 100%.

Вакцина Moderna здатна забезпечити імунітет на три місяці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X