Працює. Компанія Johnson & Johnson підтвердила ефективність своєї вакцини проти COVID-19

1 лютого 2021, 11:43

Американська компанія Johnson & Johnson заявила, що одне щеплення її вакциною показало ефективність до 85% для запобігання важких випадків коронавірусу.

Важливо, що вакцина Ad26.COV2.S є разовою дозою, яка не вимагає спеціального охолодження або заморожування, розповіли фармацевти компанії.

«Проміжні результати позитивні, так як вони показують, що вакцина на 85% ефективна в запобіганні важких випадків COVID-19. Через 28 днів після отримання вакцини вона показала повний захист, не дозволяючи людям потрапити в лікарню або запобігаючи смерті від COVID-19», — сказав учасник дослідження Пол С. Шульц, доктор медицини, фахівець з інфекційних захворювань і системний епідеміолог.

Відео дня

Вакцина являє собою разову дозу, яка не вимагає спеціального охолодження або заморожування, що робить транспортування і поширення менш складними, ніж інші продукти, що вимагають негативних температур.

В основі Ad26.COV2.S лежить технологія AdVac компанії Janssen, яка використовувалася для розробки схваленої Європейською комісією схеми вакцинації від Ебола і є основою для вакцини-кандидатів від ВІЛ, респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) і вірусу Зика. На сьогодні вакциною або вакциною-кандидатом на основі Janssen AdVac вакциновано більше 140 000 людей.

Близько 45 000 людей у всьому світі взяли участь у третій фазі клінічних випробувань цієї вакцини. Крім ефективності, не повідомлялося про будь-які серйозні проблеми з безпекою.

Ці проміжні дані також включають результати випробувань в Латинській Америці і Південній Африці, де відбулися значні мутації вірусу.

У компанії додали, що, згідно з внутрішнім дослідженням, щеплення показало ефективність 66% для запобігання середньої форми захворювання коронавірусом

«Я вдячний сотням людей, які добровільно зголосилися взяти участь в цьому випробуванні на місцевому рівні, і дослідницькій групі, яка працювала незліченну кількість годин, щоб наблизити нас на один крок до припинення пандемії», — сказав доктор Шульц. «Це був грандіозний захід, і дуже приємно бачити деякі позитивні результати».

Раніше НВ писав, що поставки вакцин від коронавірусу в Україну почнуться за два тижні. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко на брифінгу.

За його словами, Україна отримає вакцини виробництва Pfizer / BioNTech в рамках глобальної ініціативи COVAX.

«Забезпечення холодовоо ланцюжка, який вимагає ультранизьких температур зберігання, буде здійснюватися із залученням приватних логістичних операторів, а логістика буде здійснюватися за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги», — додав Іващенко.

Він підкреслив, що до 14 лютого Україна відправить запит щодо збільшення кількості вакцин виробництва Pfizer / BioNTech, які планується отримати в другому кварталі поточного року.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X