Чи не запізно? В Україні випробовують вітчизняні тест-системи діагностики коронавірусу

24 березня 2020, 13:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні зареєстровано три вітчизняні виробники тест-систем ПЛЦ-діагностики коронавірусної інфекції. Продукція двох із них уже випробовується вірусологічною лабораторією.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Виктор Ляшко.

«Найближчим часом ми вийдемо на серійне виробництво, у держави є кошти на закупівлю тест-систем», — зазначив він.

Відео дня

Крім того, наразі в Україні працюють 28 лабораторій, здатних проводити понад 200 досліджень на добу кожна. У разі потреби МОЗ буде залучати приватні лабораторії та перепрофілювати ветеринарні й ВІЛ-лабораторії.

«При наявності тест-систем ми здатні протестувати все населення країни за один місяць», — наголосив Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Додамо, в Івано-Франківську дві медсестри обласної інфекційної лікарні захворіли коронавірусом. Про це повідомив головний санітарний державний лікар в області Руслан Савчук

«Ці медсестри працюють в обласній інфекційній лікарні. Вони оглядали і надавали медичну допомогу там жінці, яка померла від Covid-19. Ми не можемо стверджувати, що вони інфіковані саме від померлої жінки. Зараз ми вивчаємо це питання, тому що лікарі і медичні сестри працювали в засобах захисту. Тобто, в костюмах, масках, всі заходи безпеки були дотримані», — розповів він.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X