Вирощувати органи з нуля. Ізраїльські вчені вперше у світі створили синтетичний ембріон

5 серпня, 15:23
В Ізраїлі виростили ембріон зі стовбурових клітин (Фото:pexels)

В Ізраїлі виростили ембріон зі стовбурових клітин (Фото:pexels)

Ембріон — ідеальний матеріал для відтворення органів та тканин. Нещодавно в Інституті Вейцмана зуміли виростити мишачий ембріон із стовбурових клітин.

Вчені вже вміють вирощувати ембріони без матки, але створити їх без яйцеклітини та сперми досі не було можливим.

Ізраїльські лікарі використовували стовбурові клітини мишей, щоб виконати це завдання. І їм це вдалося — за кілька днів штучний ембріон на 95% відповідав звичайному: у нього виросли плацента, зачатки хребта та головного мозку, травний тракт, а також серце.

Відео дня

У майбутньому це допоможе людству вирощувати органи для пересадки, але до цього ще далеко. Для початку спеціалісти мають досконало вивчити процес синтезу ембріона зі стовбурових клітин.

Крім того, це явище викликає деякі етичні суперечки.

«Наразі саме час розглянути правові та етичні рамки для регулювання досліджень та використання синтетичних ембріонів людини та оновити чинні правила», — каже Джеймс Бріско, керівник групи в Інституті Френсіса Крика в Лондоні, який не брав участі в дослідженні в інтерв'ю The Guardian.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X