Краще, ніж зробила б людина. В Іспанії провели першу у світі повністю роботизовану трансплантацію легень

21 квітня, 08:40
Робот Да Вінчі блискуче впорався з операцією (Фото:Intuitive Surgical)

Робот Да Вінчі блискуче впорався з операцією (Фото:Intuitive Surgical)

Хірурги лікарні Валь-д'Еброн у Барселоні використали робота для проведення операції 65-річному чоловікові з легеневим фіброзом.

Зазвичай пересадка легень дуже інвазивна: необхідно зробити 30-сантиметровий розріз у грудній клітці та зламати кілька ребер. Це дозволяє хірургам отримати доступ до органу, видалити його та замінити здоровим легеням від донора.

Відео дня

Але завдяки роботу Да Вінчі хірурги змогли зробити набагато менший надріз та не ламати кістки. Перед операцією повітря з донорської легені прибрали, щоб зменшити розмір органу. В результаті його вдалося помістити в грудну клітину крізь розріз шириною всього 8 см.

Збоку ребер були зроблені невеликі надрізи для розміщення рук робота та 3D-камер, які дали хірургам 360 градусний огляд усередині порожнини.

Роботи Да Вінчі були розроблені американською корпорацією Intuitive Surgical у 2000 році і нині щороку використовуються для лікування сотень тисяч пацієнтів. Система не виконує операцію сама, а транслює рухи рук хірурга на консолі як реального часу.

Робот використовувався для пересадки легень лише один раз у лікарні Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі. Однак тоді він провів операцію лише частково, і легеню, як і раніше, вставляли в грудну клітку традиційним способом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X