В Гамбії 66 дітей померли від сиропу проти кашлю. ВООЗ проводить розслідування

7 жовтня, 06:29
На сьогодні виробник не надав ВООЗ гарантій щодо безпеки та якості сиропу (Фото:original_frank/pixabay)

На сьогодні виробник не надав ВООЗ гарантій щодо безпеки та якості сиропу (Фото:original_frank/pixabay)

Всесвітня організація охорони здоров’я проводить розслідування щодо препаратів індійської компанії, які могли спричинити загибель 66 дітей у Гамбії. Йдеться про чотири сиропи від кашлю, які могли призвести до гострого ураження нирок.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву голови ВООЗ Тедроса Гебреїсуса.

У ВООЗ уточнили, що препарати виготовила індійська компанія Maiden Pharmaceuticals, яка не надала гарантій щодо їхньої безпеки. Йдеться про пероральний розчин прометазину, дитячий сироп від кашлю Kofexmalin, дитячий сироп від кашлю Makoff і сироп від застуди Magrip N.

Відео дня

На сьогодні виробник не надав ВООЗ гарантій щодо безпеки та якості цих продуктів, а лабораторний аналіз зразків підтверджує, що вони містять неприпустимі кількості діетиленгліколю та етиленгліколю. Ці речовини токсичні для людей.

Токсичний ефект може супроводжуватися болем у животі, блювотою, діареєю, неможливістю сечовипускання, головним болем, зміною психічного стану та гострим ураженням нирок, яке може призвести до смерті.

Інформація, отримана ВООЗ від Індійської центральної організації стандартного контролю за ліками, свідчить про те, що виробник постачав згадані препарати лише до Гамбії, але, «можливо, вони були поширені через неофіційні ринки в інші країни або регіони».

Про ситуацію стало відомо після того, як наприкінці липня медичні органи в Гамбії виявили збільшення випадків гострого ураження нирок серед дітей віком до пʼяти років. Відтоді уряд країни призупинив використання всіх сиропів із парацетамолом і закликав людей використовувати замість них таблетки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X