Встигне попередити. Вчені навчили нейромережу передбачати судоми

18 листопада 2019, 10:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з США створили систему штучного інтелекту, яка може прогнозувати епілептичні припадки з точністю 99,6%.

Це дає людям достатньо часу для підготовки до нападу, дозволяючи вчасно прийняти ліки, відзначають автори розробки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в даний час близько 50 млн людей у світі страждають на епілепсію, і 70 відсотків цих пацієнтів можуть контролювати свої судоми за допомогою ліків.

Відео дня

Хоча це не остаточне рішення, нова система штучного інтелекту, розроблена Хішамом Даудом і Магді Баюмі з Університету Луїзіани в Лафайєтті, є серйозним кроком вперед в порівнянні з існуючими методами прогнозування.

В даний час інші методи аналізують активність мозку за допомогою тесту ЕЕГ (електроенцефалограма) і згодом застосовують прогностичну модель. Новий метод виконує обидві ці функції одночасно за допомогою алгоритму глибокого навчання, який відображає активність мозку, і іншого, який може передбачити, як електричні канали змінюються під час нападу.

Пройде ще деякий час, перш ніж цей метод стане доступним для широкого використання — команда зараз працює над спеціальним чіпом, який може допомогти в обробці необхідних алгоритмів, — але це може стати важливим для пацієнтів з епілепсією.

Додамо, в кінці 2018 року було розроблено розумний браслет Nightwatch, який виявляє ознаки сильних нападів. Він поєднує в собі як датчик частоти серцевих скорочень, так і датчик руху, що дозволяє відстежувати як незвично високу частоту серцевих скорочень, так і ритмічну характеристику судом.

В ході випробувань браслет зафіксував 85% серйозних епілептичних припадків і 96% найбільш важких випадків. Однак, розробники браслета рекомендували його в першу чергу для нічного використання в клініках.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X