Чорна смерть. Пацієнти з коронавірусом в Індії масово гинуть від несподіваного ускладнення

21 травня 2021, 15:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами експертів, за останні тижні у тисяч людей в Індії розвинувся чорний грибок — жахливе ускладнення COVID-19.

Це сталося через хвилю інфекцій, виною яких є надмірне використання стероїдів для лікування мільйонів пацієнтів з COVID в країні.

Захворювання, яке ще називається мукормікоз, дуже агресивне, і хірургам іноді доводиться видаляти очі, ніс і щелепу пацієнтам, щоб запобігти потраплянню грибка в мозок. Смертність перевищує 50 відсотків.

Відео дня

Пацієнт з коронавірусом Парвеш Дубей помер всього через тиждень після зараження чорним грибком. 33-річний чоловік лікувався від коронавірусу в центральному штаті Мадхья-Прадеш, перш ніж лікарі перевели його в іншу лікарню після того, як грибок був виявлений і його стан погіршився.

«Лікарі прооперували його ніс і щелепу. Одне з його очей уже було пошкоджене, і лікар сказав, що вони працюють над порятунком іншого», — сказав його родич на умовах анонімності.

Члени сім'ї Дубея в різних штатах Індії намагалися дістати ліки і доставити їх йому, просячи пасажирів автобуса відвезти їх в Мадхья-Прадеш, але було вже надто пізно.

«Ми втратили його за тиждень. Ми зробили все, що було можливо », — сказав родич.

В Індії зазвичай виявляється менше 20 випадків зараження чорним грибком в рік, але зараз їх кілька тисяч по всій країні, в тому числі понад 2000 в штаті Махараштра, де знаходиться фінансова столиця Індії Мумбаї.

Принаймні дев’ять штатів Індії оголосили цю проблему епідемією. У містах Нью-Делі, Мумбаї, Ахмедабад і Бангалор відкрилися спеціальні палати. За повідомленнями індійських ЗМІ, за останні кілька днів загинули сотні людей.

Влада не повідомила, скільки людей загинуло в країні, але уряд штату звернувся до влади штату з закликом до командам хірургів і фахівців бути готовими до збільшення числа випадків.

До пандемії коронавірусу в групі ризику перебували тільки люди з сильно ослабленим імунітетом, такі як ВІЛ-інфіковані або пацієнти з трансплантацією органів. Поточне швидке зростання числа випадків грибка в значній мірі пояснюється неконтрольованим використанням стероїдів для лікування пацієнтів від коронавірусу.

«Люди почали використовувати стероїди рясно, надмірно і недоцільно», — сказав професор Срінат Редді з Фонду суспільної охорони здоров’я Індії.

Він сказав, що забруднена вода в кисневих балонах або зволожувачах повітря також дає можливість грибку швидко поширюватися.

Коли в березні і квітні число випадків коронавірусу почало зростати по всій Індії, соціальні мережі були затоплені відчайдушними проханнями про медичний кисень, лікарняні ліжка і ліки від сімей з хворими родичами. Тепер індійці знову звертаються до соціальних мереж в пошуках ліків від чорного грибка.

Більшість запитів стосується ліпосомальних ін'єкцій амфотеріцина B. У четвер міністр охорони здоров’я Індії заявив, що виробництво уколів збільшується.

Раніше НВ писав, що Індія не відновить експорт великих партій вакцини від коронавірусу щонайменше до жовтня, так як всі препарати зараз використовують для того, щоб зупинити спалах епідемії в країні.

Затримка посилить дефіцит поставок вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX. Коли Індія призупинила експорт вакцини, багато африканських країн, а також Бангладеш, Непал, Шрі-Ланка та інші змушені були шукати інші джерела постачання.

Зараз пріоритетною для Індії буде вакцинація всередині країни, де кількість заражених коронавірусів перевищило 25 млн.

«Ми не повинні офіційно повідомляти всім країнам [про припинення експорту], так як не зобов’язані цього робити. Це було внутрішнє обговорення, і деякі країни попросили не чекати виконання зобов’язань з експорту, з огляду на поточну ситуацію в Індії», — сказав співрозмовник агентства Reuters.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X