Ні, не інсульт. Медики в США назвали найчастіші ускладнення COVID-19

10 грудня 2020, 14:07

Згідно з новим дослідженням, аналіз даних пацієнтів в США, що заразилися COVID-19, підтверджує наявність багатьох ускладнень захворювання, але в списку цих проблем немає інсульту.

Медики з США і Канади підрахували, що найчастішим ускладненням при коронавірусі є пневмонія, а також дихальна і ниркова недостатність.

«Розуміння всього спектра супутніх станів може допомогти в прогнозуванні, допомогти в прийнятті рішень про лікування і краще інформувати пацієнтів про їх фактичні ризики різних ускладнень COVID-19, про які повідомляється в літературі і засобах масової інформації», — пише доктор Вільям Мерк зі школи Джейкобса в Університеті Баффало, Нью-Йорк.

Відео дня

Використовуючи медичні заяви амбулаторних і стаціонарних пацієнтів з бази даних охорони здоров’я США, дослідники ідентифікували 70 288 пацієнтів, які відвідували медичні установи з приводу COVID-19 в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Більше половини всіх пацієнтів були госпіталізовані, і близько 5% були госпіталізовані у відділення інтенсивної терапії. Середній вік становив 65 років, 55,8% становили жінки. Автори розглянули всі можливі діагнози і визначили ті, частота яких збільшилася після початку COVID-19.

Найбільш частими ускладненнями, пов’язаними з COVID-19, були пневмонія, дихальна недостатність, ниркова недостатність і сепсис або системне запалення, що узгоджується з даними інших досліджень. Абсолютний ризик того, що хтось з COVID-19 може мати ці серйозні захворювання, склав 27,6% для пневмонії, 22,6% для дихальної недостатності, 11,8% для ниркової недостатності і 10,4% для сепсису або системного запалення.

Дослідники також виявили зв’язок з рядом інших захворювань легенів і серцево-судинної системи, таких як колапс легень, порушення згортання крові і запалення серця, хоча їх ризик був відносно низьким.

Всупереч результатам інших досліджень, COVID-19, мабуть, не пов’язаний з більш високим ризиком інсульту.

«Це дослідження дає оцінки абсолютного ризику і відносних шансів для всіх виявлених діагнозів, пов’язаних з COVID-19, які необхідні, щоб допомогти постачальникам медичних послуг, пацієнтам і політикам зрозуміти ймовірність ускладнень», — пишуть автори.

Раніше НВ писав, що у двомісячного немовляти з США з діагнозом COVID-19 знайшли пошкодження міокарда і серцеву недостатність. Ці стани були аналогічні пов’язаним з COVID-19 серцевих захворювань, які спостерігалися у дорослих.

Батьки двомісячного немовляти звернулися зі скаргою на задуху і посиніння шкіри після годування. У дитини не було в анамнезі лихоманки, кашлю, симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів, діареї, блювоти або недостатнього годування.

Пацієнт народився недоношеним на 33 тижні і залишався в відділенні інтенсивної терапії протягом трьох тижнів, включаючи один тиждень постійного позитивного тиску в дихальних шляхах.

Початковий тест на COVID-19 був негативним, але повторний тест був позитивним. ЕКГ показала ушкодження міокарда через вірусну інфекцію і симптоми серцевої недостатності, посилені вірусною інфекцією. Тести виключили всі інші можливі вірусні причини пошкодження міокарда.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X