Перевірити всіх. Ісландія почала масштабну перевірку своїх громадян на коронавірус

24 березня 2020, 17:30

В Ісландії стартувала державна програма перевірки більшої частини населення на коронавірус. На сьогодні протестовано понад 5 тисяч осіб і отримано 48 позитивних зразків

Незважаючи на те, що коронавірус поставив, приблизно, в рівні умови багато країн світу, змусивши їх ввести на своїй території карантин або ж різні додаткові заборони та обмеження. Проте, у кожної окремої держави вже є свій унікальний досвід або кейс в боротьбі з цією недугою.

Відео дня

Німеччина, наприклад, незважаючи на те, що знаходиться серед лідерів по зараженим коранівірусом, у них рекордно низький рівень смертності. Співвідношення числа померлих до загальної кількості захворілих в цій країні становить лише 0,42%, тоді як в Італії - понад 9%, а у Великобританії - близько 4,5%. Однією з причин таких результатів є той факт, що Німеччина відносно рано почала тестувати людей навіть з легкими симптомами COVID-19.

Швеція ж, незважаючи на те, що багато її сусідів по Європейському Союзу почали посилювати свої карантинні заходи, вирішила піти більш м'яким шляхом. У країні працюють школи, підприємства, бари і ресторани.

Тепер і Ісландія вирішила створити свій унікальний кейс. Скориставшись тим, що в країні відносно невелика кількість жителів (360 000), уряд Ісландії вирішив протестувати якомога більше своїх громадян, незалежно того, є у них симптоми чи ні, щоб мати більш точну картину про хворих ісландців і краще розуміти логіку поведінки коронавіруса. Здійснюватися це все буде за допомогою ісландської медичної дослідницької компанії deCODE Genetics.

На сьогоднішній момент, зроблено вже 5 571 тестів, які дозволили отримати 48 позитивних зразків (Приблизно 0,86% від протестованих). Це показує, що поширеність вірусу є скромною серед населення, в цілому. Всього ж, на сьогодні в країні виявлено 588 випадків захворювання COVID-19. Є один смертельний випадок.

«Ці зусилля спрямовані на те, щоб отримати уявлення про фактичну поширеність вірусу в суспільстві, оскільки в даний час більшість країн проводять тестування виключно на людях, у яких є симптоми коронавіруса», - сказав Торольфур Гуднасон, головний епідеміолог Ісландії в коментарі для Buzzfeed.

«Наш пріоритет номер один - обмежити збиток від пандемії здоров'ю наших громадян і нашої соціальної та економічної інфраструктури. Сподіваємося, що широкомасштабне тестування deCode Genetics серед населення в цілому допоможе поліпшити процес прийняття рішень під час нинішньої кризи», - каже міністр охорони здоров'я Ісландії Свандс Свотарсдоттір.

Управління захисту даних Ісландії і Комітет з наукової етики спочатку вважали, що для такого масштабного тестування потрібно спеціальний дозвіл. Однак, обидва органи змінили свою позицію з цього питання, так як скринінг вважається клінічної роботою, а не науковим дослідженням.

У заяві deCODE підкреслюється, що особисті дані людей не будуть постійно записуватися або кудись передаватися.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X