Американець заразився відразу трьома хворобами після укусу кліща

11 травня 2021, 19:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

70-річний житель американського Портленда, штат Орегон, пережив найбільш невдалу зустріч людини з кліщем в історії. Після укусу він підхопив одразу три хвороби: бореліоз, анаплазмоз і бабезіоз.

Чоловік звернувся до лікарів зі скаргами щодо нудоти і лихоманки. На щиколотці у нього був великий набряк, а нога дуже сильно боліла. Лікарі діагностували у нього анемію (низький рівень еритроцитів), тромбоцитопенію (низький рівень тромбоцитів), а також гостре пошкодження нирок і можливе ушкодження печінки.

Відео дня

За місяць до цього він бачив дивні сліди на тій самій щиколотці — ще тоді він припустив, що це звичайний укус комахи, пише Gizmodo. Як виявилося, він їздив до своїх родичів в Массачусетс, і багато часу проводив у лісовій місцевості.

Результати аналізів здивували лікарів — у чоловіка виявився позитивний результат на Borrelia burgdorferi — бактерію, що викликає хворобу Лайма, — а також на Anaplasma phagocytophilum і Babesia microti, що викликають анаплазмоз і бабезіоз відповідно.

Випадки захворювання двома різними хворобами, які переносяться кліщами, не так вже й рідкісні — особливо часто однією з них є як раз-таки хвороба Лайма. Найчастіше це призводить до значних ускладнень перебігу захворювань. Однак зараження відразу трьома хворобами відбуваються "досить рідко" — настільки, що медики присвятили цьому окрему статтю в BMJ Case Reports.

Саме тому лікарі рекомендують тестувати відразу на кілька інфекцій, якщо стан пацієнта не покращується через добу лікування. Чоловікові пощастило — курс антибіотиків поліпшив його стан вже на другий день після початку терапії. Однак навіть через рік у нього збереглися симптоми ураження периферичних нервів в області укусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X