Прощайтеся із гель-лаком. Дослідження показало раптову небезпеку популярного виду манікюру

18 січня, 21:56
Манікюр у гель-лампі може бути шкідливим для здоров’я (Фото:robertprzybysz/Depositphotos)

Манікюр у гель-лампі може бути шкідливим для здоров’я (Фото:robertprzybysz/Depositphotos)

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що UV-лампи для сушіння гелевого покриття нігтів викликають ушкодження в ДНК і призводять до мутацій, які бувають при раку шкіри.

Вплив ультрафіолетового випромінювання на клітини шкіри вивчається давно. Відомо, що канцерогенним є спектр, що використовується в соляріях — 280−400 нм.

Але про шкоду ультрафіолетових ламп, діапазон яких обмежений 340−395 нм, поки ніхто не замислювався.

Відео дня

Американські дослідники на чолі з доктором Людмилом Александровим проаналізували стан ДНК шкіри, що зазнала тривалого впливу ультрафіолетового випромінювання, який випускається лампою для манікюру.

З’ясувалося, що використання цих пристроїв всього за один 20-хвилинний сеанс призводить до загибелі від 20 до 30% кератиноцитів, в той час як три послідовні 20-хвилинні дії викликали загибель від 65 до 70% клітин, що зазнали впливу.

Вплив УФ-світла також викликав пошкодження мітохондрій і ДНК в клітинах, що залишилися, і призвів до мутацій, які можна спостерігати при раку шкіри у людей.

«Ми бачили кілька речей: по-перше, що ДНК ушкоджується, — каже Александров. — Ми також зазначили, що деякі пошкодження ДНК не відновлюються з часом, і це призводить до мутацій після кожного сеансу ультрафіолетового сушіння нігтів. Нарешті ми побачили, що вплив може викликати дисфункцію мітохондрій, що також може призвести до додаткових мутацій».

Александров зазначає, що подібні процеси його команда спостерігала у хворої на рак шкіри людини.

Дослідники попереджають, що, незважаючи на те, що результати показують шкідливий вплив багаторазового використання ламп для манікюру на клітини людини, потрібно довгострокове дослідження, за результатами якого можна буде заявити про ризик раку шкіри.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X