Не так уже й чисто. Вчені вказали на несподівану небезпеку пральних машин для здоров’я

30 вересня 2019, 16:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вперше дослідники виявили, що в пральній машині можуть зберігатися патогенні мікроорганізми з множинною лікарською стійкістю.

З’ясувалося, що небезпечним є використання економного режиму прання, відзначають автори дослідження.

Проблеми зі здоров’ям пацієнтів почалися в лікарні Бонна в відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Дослідники простежили джерело патогенів К. oxytoca до пральної машини, після того, як вони не змогли виявити забруднення в інкубаторах або знайти носіїв серед працівників охорони здоров’я, які контактували з немовлятами.

Відео дня

Як з’ясували вчені, в ємностях для порошку і на гумовій прокладці усередині барабана пральної машини є безліч бактерій, які близькі до збудників пневмонії. Вчені пояснили, що дані бактерії, які не знищуються при пранні в економному режимі, вражають кишечник, викликаючи тим самим коліт та інші проблеми зі шлунком.

Однак до сих пір неясно, яким чином і з якого джерела патогени потрапили в пральну машину.

«Це дуже незвичайний випадок для лікарні, оскільки в ній використовувалася пральна машина побутового типу», — сказав провідний автор роботи Мартін Шмітхаузен. Лікарні зазвичай використовують спеціальні пральні машини і процеси прання, які стирають при високих температурах і з дезінфікуючими засобами, відповідно до німецьких принципів гігієни.

За словами доктора Шмітхаузена, старшого лікаря Інституту гігієни та громадського здоров’я в Університеті Бонна, це має значення для використання пральних машин в домашніх умовах. Температура води, використовуваної в домашніх пральних машинах, для економії енергії знижується до температури набагато нижче 60 ° C, що робить їх менш небезпечними для патогенів.

Згідно зі звітом, різні мікроорганізми можуть зберігатися в побутових пральних машинах при цих знижених температурах.

«Якщо люди похилого віку, що потребують догляду з відкритими ранами або катетерами для сечового міхура, або молоді люди з гнійними травмами або інфекціями живуть вдома, білизну слід прати при більш високих температурах або з ефективними дезінфікуючими засобами, щоб уникнути передачі небезпечних патогенів. Це є зростаючою проблемою для гігієністів, так як число людей, які отримують догляд від членів сім'ї, постійно збільшується», — сказав Шмітхаузен.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X